Зимові походи у гірські масиви Закарпаття - це серйозний іспит навіть для досвідчених альпіністів і кваліфікованих гірських туристів. Адже передбачити мінливість природи, людині й досі залишається не під силу. Іноді, не усвідомлюючи загрозу, яка може чатувати на високогір’ї, особливо взимку, туристи наражають на небезпеку власне здоров’я а подекуди й життя.
Так, з початку року (дані станом на 12 грудня) підрозділами гірської пошуково-рятувальної частини Аварійно-рятувального загону спеціального призначення У ДСНС України у Закарпатській області на аварійно- та пошуково-рятувальні роботи здійснено 203 виїзди та виходи в гори, в ході яких врятовано 198 осіб, які потрапили у небезпеку, 154 особам було надано невідкладну долікарську допомогу.
З огляду на таку статистику та з метою підвищення професійної підготовки, сьогодні, 12 грудня, рятувальники Ужгородського гірського пошуково-рятувального відділення провели планові навчання, де відпрацювали свої навички щодо порятунку туристів у можливих екстремальних ситуаціях. Проходили вони на схилах гори Красія, що у селі Вишка Великоберезнянського району.
За сценарієм: над ущелиною сталася аварійна зупинка підйомника. Рятувальникам довелося з крісельної дороги евакуйовувати травмованих туристів. Під час навчань кожен рятувальник повинен був дістатися до завислого на 20-метровій висоті підйомника та, на спеціальному обладнанні, транспортувати до низу умовного потерпілого.
У ДСНС України у Закарпатській області