Гоголь та Україна: свій чи чужий

14
0

15 грудня 2009 року в Ужгородській українській богословській академії імені святих Кирила і Мефодія та Карпатському університеті імені Августина Волошина відбулася загальноакадемічна та загальноуніверситетська конференція, присвячена святкуванню ювілею 200-річчя з дня народження М.В. Гоголя "М. Гоголь в українській культурі".

Під час проведення конференції, на ній були озвучені доповіді викладачів та студентів вишу, кожна з яких підкреслювала особливу духовну та літературну спадщину великого сина українського народу, який оспівував свою Батьківшину.

оловною подієї конференції стала доповів доктора педагогічних наук, професора, академіка, кавалера Ордена Святої Варвари Галини Сагач "Християнсько-державницьке служіння словом: феномен серця і слова Миколи Гоголя". Її продовженням стали виступи першого проректора Карпатського університету імені Августина Волошина Майї Артьомової на тему "М. В. Гоголь та історико-філософські традиції епохи"; старшого викладача кафедри філософії та гуманітарних наук академії та університету Юрія Шикули "Екзистенціалізм у філософії М. Гоголя: ідея гарної людини"; декана факультету філософії та економіко-правових наук КАУ Наталії Бедь "М. В. Гоголь та Україна: свій чи чужий (за матеріалами та дискусіями Internet-сайтів)"; викладача кафедри класичних та сучасних літературних мов УУБА та КАУ Інни Яворської "Публікації до ювілею М. В. Гоголя на матеріалі Інтернет-сайтів"; старшого викладача кафедри історії Церкви, практичного богослов'я та церковного музичного мистецтва УУБА та КАУ протоієрея Сергія Микуланинця "Роздуми про Божественну Літургію М. В. Гоголя в історичному аспекті"; старшого викладача кафедри бібліїстики та теоретичного богослов'я УУБА та КАУ ігумена Августина Морозова "Церква в Диканьці та її вплив на творчість М. Гоголя" та співдоповіді студентів 1-го курсу КАУ Віктора Бедя та Мирослави Попович "Історико-духовне сходження М. Гоголя - людини-мислителя".

Під час виступів було зазначено велику духовну роль, яку спадщина Миколи Гоголя має відігравати в житті сучасної людини. Зокрема, було наголошено на його великому внеску в наближенні людини до християнської православної віри та її реалізації в житті. За словами одного з учасників конференції, Гоголя не можна ділити на українського чи російського письменника, адже він є "своїм для кожного".

Закінчилася конференція у не зовсім звичному форматі: після виголошення останньої доповіді першим проректором КАУ, професором М. Г. Артьомовою була прочитана молитва Миколи Гоголя, що була перекладена українською мовою професором Галиною Сагач та чи не вперше прозвучала на Закарпатті не російською мовою.

Як стверджують організатори заходу, матеріали конференції будуть видані окремим збірником, а також надруковані в наступному випуску "Наукового вісника" УУБА та КАУ.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також