Кожнатретядитина в Українімаєпорушення зору. І щороку їхня кількість невпинно зростає. І Закарпаття в цій статистиці не виключення.
З тим, щоб спільно вирішити як ефективно і своєчасно діагностувати та лікувати хвороби зору у дітей, як запобігти ускладненням запальних захворювань очей обговорювали лікарі-офтальмологи області на засіданні профільного товариства. Головний офтальмолог України Юрій Барінов ділився з закарпатськими колегами останніми напрацюваннями в сучасній офтальмології.
Нині в Україні 10 тисяч дітей-інвалідів по зору, з яких 800 сліпі на обидва ока. Основні причини дитячої сліпоти та слабкозорості: аномалії рефракції високої ступені – 32,7% (короткозорість); захворювання сітківки – 15%; катаракта та афакація -13,2%; вроджені вади - 11,8%, травми ока -17,4%, пухлини ока – 2 %.
Однією із головних патологій, що дає ускладнення і призводить до сліпоти, є ретинопатія недоношених - захворювання судин незрілої сітківки. Щороку в Україні народжується 25 тисяч недоношених дітей, з яких у 200-300 діагностується ця патологія.
Своєчасне виявлення порушення зору у новонароджених, відтак й адекватне лікування можуть запобігти розвитку сліпоти. Особлива роль цьому відводиться саме перинатальним центрам та скринінговому обстеженню і лікуванню немовлят з групи ризику. Юрій Барінов розповів, що в Україні заплановано створення п»ятитаких центрів, де будуть обстежувати та лікувати новонароджених з ретинопатією. Західний регіон буде обслуговувати Львів. Проте, на думку головного офтальмолога країни, в Закарпатті має сенс створити саме свій окремий регіональний центр. Відбиток і особливості накладають територіальне розташування нашої області, гори, перевали. Везти за 300-400 кілометрів новонародженого дуже ризиковано.
Також офтальмологи обговорили питання пов»язані з реформуванням та змінами в організації роботи служби. Адже у зв»язку з проведенням медичної реформи, основний акцент на виявлення та лікування хвороб буде поставлений на первинну та третину ланку надання медичної допомоги.