Нагадаємо, проект Положення про Громадську ради при Ужгородській міській раді наразі проходить розгляд різних депутатських комісій.
При чому ряд комісій уже відправив Положення на довивчення.
Ініціативна група Громадської ради вважає, що справу затягують навмисне, а тому представники громадськості відвідують всі комісії.
Вчора відбулась остання комісія з питань житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури та екології. Депутати цієї комісії висловилися "за" створення Громадської ради, але водночас внесли свої рекомендації:
- створити раду при Виконкомі
- керуватись Положенням КМУ №996
- видалити слово "безстроково" і.т.д.
Активісти також зазначають, що заступниці начальника юридичного відділу погрожували звільненням, якщо вона не буде дотримуватись і керуватись виключно і чітко Положенням № 996.
Отже, депутати даної комісії не підтримають створення ради 11 квітня, однак допускають, що при внесенні суттєвих змін до сесії , вони все ж таки її підтримають.
Олександр Пересоляк, один із ініціаторів створення Громадської ради зазначає, що деякі депутати спеціально підходять перед кожною комісією і настроюють членів комісії проти підтримки цього рішення, а на підтвердження надають перелік недоліків у роботі ініціативної групи та підготовленому положенні, говорять різні несенітниці з приводу активістів.
Разом з тим вчора на прес-конференції з приводу створення Громадської ради Олександр Доктор, депутат міської ради сказав: «Громадська рада повинна бути в Ужгороді. Я не розумію позицію тих, хто висловлюються проти і налаштовують колег не голосувати за це питання. Нарешті в Ужгороді буде контроль громадськості. Ми нарешті позбудемося пагубних впливів тих чи інших рішень на життєдіяльність влади. Ніхто не казатиме, що якесь питання не обговорили з громадськістю».
А за словами керуючого справами Ужгородського міськвиконкому, Олександра Волосянського, він три роки поспіль постійно займався громадською роботою і бачив необхідність у створення ГР.
«Нарешті ми дістали таку можливість, - каже Олександр Волосянський. - Також на цю сесію буде винесено проекти рішення про громадські слухання та громадські ініціативи. Адже раніше 55 тисяч підписів, щоб зібрання громадські слухання стосовно будь-якого питання або апелювати через депутатів. За новим проектом рішення, достатньо буде зібрати 50 підписів зібрати і відповідний проект винесеться на сесію».
Мукачево.net