
а відселення людей не відбувається
Після неодноразових паводків надзвичайно гостро постало в Закарпатті питання відселення людей у зсувонебезпечних районах. Житло багатьох закарпатців опинилося під загрозою руйнування. Враховуючи небезпеку зсувів, урядом України виділено з Державного бюджету сім`ям, оселі яких знаходиться на зсувонебезпечних територіях, кошти на відселення та будівництво нового житла. На жаль, як з`ясовується, з відселенням не все так просто: нерідко люди просто не хочуть цього робити. І саме такі факти встановили працівники контрольно-ревізійного управління в Закарпатській області, які провели ревізію використання коштів субвенції, виділеної з державного бюджету в 2006 році обласному бюджету Закарпатської області на ліквідацію наслідків стихійного лиха за бюджетною програмою «Субвенція з державного бюджету обласному бюджету Закарпатської області на ліквідацію наслідків стихійного лиха у Закарпатській області».
Працівники КРУ в Закарпатській області здійснили ревізію використання 6,3 млн. грн. коштів субвенції, виділеної на першочергове відселення громадян в шістьох районах області, будинки яких знаходяться у зонах активних зсувних процесів. Найперший і найважливіший факт: кошти таки надійшли з бюджету, і в повному обсязі розподілені розпорядниками, а також отримані громадянами через особові рахунки в банківських установах.
Однак у ході ревізій проведеними комісійними обстеженнями фактичного відселення громадян встановлені приголомшливі факти: виявилося, що 86 родин в п`ятьох районах кошти на відселення отримали (загалом більше 2,7 млн. грн.), але переселятися й не думають, й далі живуть у будинках, які знаходяться в зоні активних зсувних процесів.
Приміром, в Тячівському районі 45 громадян отримали допомогу на придбання або будівництво житла на загальну суму 1,4 млн. грн., але не відселені і продовжують проживати в будинках, які знаходяться в зонах активних зсувних процесів. Аналогічна ситуація на Міжгірщині 16 громадян (498 тис. грн.), та на Хустщині щодо 10 громадян (300 тис. грн.) тощо.
З огляду на все це, питання відселення сімей з зсувонебезпечних територій й надалі продовжує бути закарпатською проблемою номер один. Тим більше з огляду на те, що через зсуви нещодавно на Рахівщині вже загинула людина. Хто винен в такій ситуації? З одного боку, певна річ, люди, які отримують кошти, але не дотримуються умов надання їм державної допомоги, які й передбачають безумовне переселення. З іншого боку, проблемою є відсутність належного контролю окремих посадових осіб районних адміністрацій за відселенням родин зі зсувонебезпечних територій. Усе це може призвести до біди. Головне, аби так не сталося, як у відомій народній приказці: доки грім не вдарить, селянин не перехреститься...
Повідомили з прес-служби КРУ в Закарпатській області.