У понеділок, 2 лютого, відбулася селекторна нарада з представниками Кабінету міністрів і Державної служби надзвичайних ситуацій за участі голів ОДА та фахівців відповідних служб.
Ішлося про стан особливої готовності в областях (як відомо, у регіонах, де тривають бойові дії, запроваджено надзвичайний стан), та питання, пов'язані із безпекою, цивільним та соціальним захистом, справами щодо тимчасово переміщених осіб.
Голова Закарпатської ОДА Василь Губаль на нараді доповідав про заходи посиленого режиму безпеки – актуальні робочі питання. Керівник області поінформував: ініціював навчання для дежслужбовців і представників великих підприємств із цивільної оборони, також у краї проводять додаткову ревізію об’єктів захисту (тут відчутна проблема, бо більшість вже давно приватизовані).
Та чи не найголовніше, про що йшлося – це прихисток для переселенців. Зараз таких людей у краї близько трьох з половиною тисяч. Область доповіла органам центральної влади: готова приймати ще, і в першу чергу дітей, їм знайдеться місце в закарпатських оздоровницях.
Кабмін доручає областям провести й ревізію недобудованих об’єктів, стан готовності яких 80% і вище – саме для вивчення можливості завершити їх для поселення людей, які їдуть із постраждалих регіонів. У цьому контексті голова Закарпатської ОДА підняв перед Києвом важливе питання: про містечко в Тереблі, збудоване для переселення жителів Солотвина.
Керівник області зазначив: "Квартал зі школою та садочком готовий, але солотвинці не хочуть туди переселятися. Тож я звертаюся до урядових структур – Мінрегіонбуду, Міністерства фінансів, Міністерства юстиції - з цього приводу. Потрібне рішення від Кабміну. Якщо буде відповідна урядова постанова, може вестися мова про те, аби в селищі знайшли собі житло переселенці. Йдеться про шістсот осіб".
Сама область не може змінити призначення об’єкту, адже на будівництво містечка були виділені цільові бюджетні кошти – саме на переселення солотвинців, тож необхідне урядове рішення.
Водночас у краї формується база даних родин, які зголосяться прийняти в себе людей із постраждалих регіонів, у тому числі і дітей, питання про евакуацію яких із зони бойових дій стоїть більш ніж гостро. З такими пропозиціями вже можна звертатися в структури Закарпатської ОДА, фіксуватимуть такі звернення
і в Регіональному штабі з питань соціального забезпечення громадян, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції, номер його "гарячої лінії" - (0312) 61-22-20.
Прес-служба Закарпатської ОДА