Українці можуть виїжджати за кордон у період воєнного стану для лікування. Відповідну постанову ухвалив уряд 27 січня.
Міністерство охорони здоров’я роз’яснило хто і за яких умов може перетнути кордон, щоб отримати лікування в інших країнах:
- пацієнти, які потребують довготривалої або дороговартісної медичної допомоги за кордоном;
- люди, які отримують медичні послуги, які через війну в Україні не доступні.
Через державний кордон таких хворих пропускатимуть за умови наявності документів, що підтверджують право на виїзд і в’їзд в Україну. А також на підставі листа міністра охорони здоров’я України, що погоджений з іноземною стороною про перелік осіб, які можуть лікуватися там.
Необхідність лікування за кордоном має підтверджувати форма, яку заповнює лікар, який скеровує пацієнтів в іншу країну.
Виїзд дозволяють в супроводі одного із членів сім’ї: когось з батьків, чоловіка чи дружини, рідних чи усиновлених дітей.
Відповідність критеріям направлення за кордон для лікування під час дії воєнного стану підтверджується формою первинної облікової документації №?027/о "Виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого", заповненою лікарем закладу охорони здоров’я, який здійснює координацію направлення для лікування за кордон.
"Виїзд таких осіб дозволяється в супроводі одного із членів сім’ї першого ступеня споріднення. Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти такої особи, у тому числі усиновлені", — додали у міністерстві.