24 лютого – це день, який змінив життя кожного з нас. Починаючи з того дня, багато українців покинули нашу рідну землю, шукаючи безпеки і прихистку для себе та своїх дітей в інших країнах.
Через заборону виїзду чоловіків за кордон сім'ї були вимушені розлучитися на тривалий час, спілкуватися лише по телефону або в месенджерах. Перебуваючи нарізно весь цей тривалий і непростий період, подружжям багато чого було переосмислено, в когось відкрились очі, хтось відчув розчарування або ж були й інші причини. Врешті-решт і як наслідок цих змін – немало подружніх пар прийняли рішення про необхідність розлучення.
У такому випадку постає питання: як же розірвати шлюб в Україні, якщо один або навіть двоє з подружжя знаходяться за кордоном?
Враховуючи реалії нашого з вами життя, є декілька способів розірвати шлюб, але кожен з них має свої особливості. Більш детально про те, як краще розлучитися, якщо ви за кордоном, читайте на сайті https://alvaprivacy.ua/ua/poslugi/family/advocate-razvod/rozluchitisya-yakshcho-za-kordonom, де все це описали професійні юристи, ну а ми з вами поговоримо про це далі більш простою мовою.
Розірвання шлюбу через органи ДРАЦС (ЗАГС)
Перший спосіб – це розлучитися через органи ДРАЦС. Розірвати шлюб таким шляхом можливо, як і раніше, лише за наявності наступних умов: у подружжя немає неповнолітніх дітей, і чоловік, і жінка не заперечують проти розлучення. Якщо цей спосіб підходить, то необхідно ретельно підготуватися, що займе деякий час (іноді чималий) та теж потребуватиме грошей.
За процедурою, якщо один із подружжя перебуває за кордоном, то він має надати нотаріально засвідчену заяву, яка подається одночасно із заявою чоловіка або дружини, що перебуває в Україні. Нотаріально засвідчити таку заяву можна у нотаріуса за місцем перебування або ж в українській консульській установі, після чого цю заяву необхідно апостилювати. Для цього можна звернутися до найближчого українського консульства у країні перебування.
Після чого заява має бути направлена до України. Поштове відправлення може йти до України у середньому від тижня до місяця. Отримавши цю заяву інший з подружжя має зробити нотаріальний переклад заяви, звернувшись до українського нотаріуса, якщо первісно заява була викладена іноземною мовою.
Отже, з боку того з подружжя, хто перебуває за кордоном необхідні: нотаріально завірена заява з апостилем, а також їх нотаріальний переклад, і оригінал свідоцтва про шлюб, якщо їх було видано два. Водночас, той з подружжя, який перебуває в Україні, має взяти вищезазначені документи, свій паспорт та оригінал свідоцтва про шлюб і звернутися до органу ДРАЦС за місцем проживання.
Реєстрація розірвання шлюбу відбудеться через місяць. До цього часу від подружжя, який перебуває за кордоном, необхідно направити згоду на розірвання шлюбу без його/її участі. Така згода, за описаною вище процедурою, має бути також нотаріальною, з апостилем та перекладом. Після отримання всіх документів орган ДРАЦС має зареєструвати розірвання шлюбу.
Варто зазначити, що разом із заявою необхідно також подати квитанцію про оплату держмита в розмірі 0,5 НМДГ. Окрім цих витрат, необхідно враховувати витрати на: нотаріальне засвідчення заяви та згоди, їх апостиль, переклад, його нотаріальне посвідчення та поштові відправлення з-за кордону.
Звертаємо увагу, що в умовах воєнного стану, не всі органи ДРАЦС працюють в стандартному режимі, ведуть прийом громадян та здійснюються державну реєстрацію розірвання шлюбу. Всі ці аспекти треба додатково з'ясовувати!
Розірвання шлюбу через суд
Цей спосіб підходить усім, без виключення, парам в незалежності від наявності чи відсутності в них повнолітніх дітей, а також згоди чоловіка чи дружини.
Судові органи, які розташовані в місцях бойових дій або на тимчасово окупованих територіях, наразі функціонують в інших місцях. Тому звернутися до суду можливо в незалежності від воєнних дій.
Зазвичай, для оформлення розлучення через суд потрібно підготувати скановані копії документів: паспорти, податкові номери подружжя, свідоцтво про шлюб та про народження дітей (якщо такі є) та скласти позовну заяву про розірвання шлюбу. Цей позов необхідно правильно оформити та направити на адресу суду разом з квитанцією про сплату судового збору.
Однак, якщо один із подружжя перебуває за кордоном, то реалізувати розірвання шлюбу також можливо і досвідчені адвокати Альва Прайвесі вже мають готові рішення як зробити це швидко, легко, якісно і навіть сумарно дешевше, аніж розлучатися через органи ДРАЦС!
Для замовлення такої послуги у адвоката перш за все для себе необхідно з'ясувати чи буде бажання розірвати шлюб взаємним чи це буде ініціатива лише одного із подружжя!