
Тактичний одяг використовується співробітниками силових структур при виконанні різноманітних завдань, тому виробники приділяють особливу увагу його зручності, практичності і міцності.
Його носять військові, поліцейські, працівники служби державної безпеки та інші. Також тактичні штани користуються попитом у мисливців, рибалок, туристів.
Тактичні штани мають такі особливості:
- стійкість до розривів. Для такого одягу вибираються міцні тканини, які важко пошкодити гострими предметами. Тканини не втрачають міцності після багаторазового прання;
- міцні шви. Основні шви відстрочують двома паралельними строчками;
- наколінники. Додаткові накладні деталі захищають тканину в області колін від протирання та витягування. Часто на наколіннику роблять застібки, щоб в нього можна було вкласти м’які вкладки;
- шлейки для кріплення тактичного поясу;
- різноманітні кишені. В них військовослужбовці можуть переносити засоби зв'язку, магазини, боєприпаси та особисті речі.
Тактичні штани мають зручний крій, який дозволяє вільно рухатися. Їх можна носити в любий період року. Під зимові моделі можна легко надягти термобілизну. Літні штани мають вільний крій, який забезпечує комфорт при високих температурах повітря.
Критерії вибору
Вибирайте модель, в залежності від характеру завдань, які плануєте виконувати. Тактичний одяг шиють на типові фігури. На кожному виробі вказаний розмір і зріст. Інші мірки можна побачити в спеціальних розмірних таблицях.
Вибираючи модель в магазині, зверніть увагу на такі параметри:
- тип камуфляжу;
- склад тканини;
- кількість та призначення кишень;
- крій.
Вид камуфляжу
Для пошиття тактичного одягу використовують камуфляж:
- класичний. Він має природні кольори для маскування в лісі, полі;
- міський. Його забарвлення має сірі тони, характерні для об'єктів мегаполісів;
- сніговий. Він дозволяє добре маскуватися на фоні снігу. Його використовують для виготовлення зимових костюмів.
Камуфляжна тканина може мати різні візерунки. Військові України найчастіше в польових умовах використовують камуфляж мультикам та ММ14. Для мисливців шиють одяг із камуфляжу з малюнком гілок та листя.
Тканина
Літні тактичні штани шиють із тканини, яка має в складі бавовну.
Моделі із поліестера та спандекса будуть надійно захищати від вітру та холоду взимку та восени. Якщо вам потрібні вироби з натуральної тканини, то вибирайте тактичні джинси.
Також зимові та демісезонні моделі часто шиють з тканин, які просочені тефлоном. Такий матеріал забезпечить захист від поганих погодних умов. Іноді для виготовлення зимового одягу використовують мембранні матеріали. Вони не промокають від дощу і можуть виводити надлишки вологи назовні. Такий одяг використовують в екстремальних умовах.
Розмір і кількість кишень
Військові штани можуть мати від 9 до 12 кишень. Зверніть увагу, де вони розміщені, чи буде вам зручно зберігати в них необхідні предмети та кріпити підсумки. Вибирайте модель, в якій вам буде зручно зберігати ключі, телефон, ліхтарики, документи, зброю та інші речі. Кармани повинні надійно застібатися і легко розстібатися.
Крій
Крій армійських штанів не повинен заважати виконувати різноманітні рухи. Вибирайте моделі, в яких можна буде легко присісти, пробігти, зробити мах ногою. Зверніть увагу на ширину мілітарі штанин. Вона повинна бути не занадто великою і не занадто вузькою, щоб не заважати рухатись.
Де придбати
Щоб купити тактичні штани, звертайтеся в інтернет-магазини тактичного одягу https://camotec.ua/shtani-c120/, де продаються товари вітчизняних виробників. На сайтах таких компаній крім штанів можна підібрати куртки, сорочки, футболки, рюкзаки, тактичне спорядження, взуття, ремені та інші аксесуари для військових.