Ужгородська ЗОШ №3 І-ІІІ ступенів нещодавно стала об’єктом інтернет-мемів у соціальних мережах. З легкої руки блогера Сергія Денисенка на всю Україну стало відомо, що, виявляється, «хунта» на самому Заході нашої держави активно ремонтує школу…з російською мовою навчання.
Сміх-сміхом, а робота у навчальному закладі проведена справді серйозна і 1 вересня діти прийшли в стіни вже оновленої школи. Сталося це завдяки співпраці Закарпаття із чеським краєм Височіна.
За словами директора школи №3 Світлани Фесенко, в програму україно-чеського благодійного фонду «Віза» навчальний заклад потрапив ще минулого року. Тоді за кошти Фонду та обласної ради було відремонтовано одне крило навчального закладу, яке фактично розвалювалося і довгий час було закритим. Також один із кабінетів було оснащено сучасними меблями, обладнанням, стендами тощо. Відремонтовано медичний кабінет та санвузол. Цьогоріч же взялися за ремонт фасаду, заміну покрівлі та встановлення освітлення. Також на стіні школи було відновлено старий напис: Jubilejní škola Masarykova 1932. Школа була зведена у 1932 році за кошти Чехословацького уряду як народна школа, в якій вчилися діти як ужгородців, так і чеських урядовців. З 1935 по 1938 рр. це була гімназія, названа на честь Т. Г. Масарика, яку в народі називали «Масариковою школою». Роботи по ремонту навчального закладу будуть продовжені і наступного року.
За словами голови благодійного фонду «ВіЗа», депутата обласної ради Володимира Чубірка, цей проект не єдиний на Закарпатті. Разом із чеськими партнерами ремонтують соціальні об’єкти практично по всій області. «Після того, як представники попередньої ужгородської влади у своїх ЗМІ почали поширювати брехливу інформацію про те, що, мовляв, у ремонті тої ж третьої школи використовуються неякісні матеріали (приміром, металочерепиця, якою до слова, покриті дахи навколишніх будівель – медичного факультету УжНУ, УМВС), висловлюються сумніви, що ми продовжимо ремонт наступного року, я зрозумів, що ми робимо добру і дуже корисну справу. Коли збанкрутілі чиновники, за каденції яких не було відремонтовано жодного класу, не кажучи про школи, із подивом і злістю відзначають, що навіть у такий скрутний економічний час проводяться роботи по реконструкції навчальних закладів, це означає що ми знаходимося на правильному шляху. І хочу запевнити усіх, що на цьому ми не зупинимося, і продовжуватимемо роботу не лише у 3-й ужгородській школі, але й інших навчальних закладах міста», - резюмував Володимир Чубірко.
Задоволений новим обличчям ЗОШ №3 і її випускник, автор мему, про який йдеться на початку матеріалу, Сергій Денисенко: «В той час, коли російська пропаганда звинувачує українську владу в ультранаціоналізмі та геноциді, в найзахіднішому обласному центрі України ремонтують російську школу. І це, безумовно, позитив. Одна з найстаріших шкіл міста набула нового вигляду, при цьому зберегла історичне обличчя. Сподобався фасад, освітлення, завдяки якому школа виглядає дуже гарно і солідно. Порадувала нова мармурова дошка із іменами випускників. Ця традиція «вмерла» ще в далекому 1979-му і тепер відроджена у 2014-му. Хотілося б, щоб такі добрі справи не зупинялися і у майбутньому відремонтували і бокові стіни».
Мукачево.net