На тимчасово окупованих росією територіях репресують духовенство, там немає жодного греко-католицького чи римо-католицького священника.
«На окупованих територіях нашу Церкву ліквідовано. Зокрема, так званими державними актами. Наприклад, це сталося на окупованій частині Запорізької області. Заборонені там також інституції соціального служіння нашої церкви. Наприклад, „Карітас Україна“ чи така спільнота чоловіків-католиків, як „Лицарі Колумба“. На окупованих територіях сьогодні фактично немає жодного католицького священника — чи греко-католицького, чи римо-католицького», — Про це в інтерв’ю Укрінформу повідомив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав
Однак, за його словами, УГКЦ на окупованих територіях є попри заборону, «оскільки там є наші вірні, наші люди». «Але вони позбавлені духовної опіки. Водночас на тих територіях, куди приходить росія, повертаються сталінські часи, духовенство репресують», — додав Блаженніший Святослав.
Він також повідомив, що деяких представників духовенства УГКЦ депортували, декого вдалося врятувати, а двоє священників із Бердянська о. Іван Левицький та о. Богдан Гелета понад півтора року перебували у російському ув’язненні. Щойно 28 червня їх вдалося звільнити.
Глава УГКЦ також розповів про долю храмів на окупованих територіях.
«У деяких містах наші храми цілком зруйновані. Це Маріуполь, Мар’їнка, Волноваха, Лисичанськ, Сєвєродонецьк. Наші храми в Мелітополі й Бердянську стоять зачинені. Нещодавно ми отримали інформацію, що захопили наш катедральний собор у Донецьку. Коли наших священників звідти вигнали, віряни продовжували туди приходити. Храм був відкритий, люди збиралися, молилися. І це не сподобалося „владі“. І в один прекрасний день наші люди прийшли й побачили, що замки поміняні, тобто людей просто викинули із їхнього храму. Те саме сталося в Луганську. Також недавно ми отримали таку звістку про село Олександрівку Скадовського району, де російська церква захопила наш храм і перед Пасхою начебто здійснили чин „освячення“, — розповів Предстоятель УГКЦ.
Нагадаємо, нещодавно з російського полону повернули 10 цивільних українців. Серед них заступник голови Меджлісу та священники УГКЦ.