22 січня 1919 року в Києві на Софійській площі було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в Єдину Україну.
Тому 22 січня Україна святкує та відзначає День Соборності України – возз'єднання ЗУНP та УНР.
«Однині во єдино зливаються століттям одірвані одна від одної частини єдиної України – Західно-Українська Народна Республіка / Галичина, Буковина і Угорська Україна / і Наддніпрянська Велика Україна.
Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина Незалежна Українська Народна Республіка,
– йдеться у тексті Акту.
Зачитування Акту Злуки
Раніше, у 1918-му, теж 22 січня було прийнято IV Універсал Української Центральної Ради, що проголошував незалежність УНP Тобто сьогодні рівно 100 років з прийняття того доленосного документу, без якогоне було б незалежності УНP як і Акту Злуки.
Підписання Акту Злуки у 1919 році в Києві
В Карпатській Україні перше святкування Дня Соборності відбулось через 20 років після підписання Акту Злуки - 22 січня 1939 року.
Святкування Дня Соборності у місті Хуст у 1939 році
Розпорядження про святкування видав керівник Карпатської Січі генерал Курманович.
Генерал Курманович виступає в Хусті у День Злуки, 22 січня 1939 року
Українська Національна Рада" запропонувала відзначати 22 січня на державному рівні як День Незалежності і Соборності України.
День незалежності України 24 серпня (дату відновлення Незалежності) пропонують відзначати як День національного відродження. Про це йдеться у Заяві УНРади.
Закарпаття буде сьогодні відмічати День Соборності урочистою ходою в Ужгороді зі 100-метровим прапором і відкриттям виставки про події Української революції 1917 – 1921 років.