Як є, то розійдеться, а нема, то обійдеться?

7
0

Мабуть, на такий розклад стосовно стану безпеки та охорони виробництва сподівалися у ЗАТ “Іршавська меблева фабрика” на Закарпатті.

Майже рік підприємство проходило процедуру санації як збанкрутіле. Керував ним арбітражний керуючий, розпродаючи у залік податків то продукцію, що ще залишалася на складах, то обладнання...

Коли ж похопилися – час відновлювати виробничий процес – з’ясувалося, що безповоротно втрачена основна складова його: безпечні умови для 18 працівників. І показала це комплексна перевірка, проведена нещодавно Державною інспекцією охорони праці та промислової безпеки.

В констатуючій частині акту, складеного працеохоронцями спільно з представниками пожежного нагляду та санепідемстанції, так і зазначено: не виконуються статті 8 та 19 Закону України “Про охорону праці” щодо обов’язкового забезпечення працівників засобами індивідуального захисту (наразі забезпеченість ЗІЗ становить 10%) та відрахувань на безпеку виробництва (за обсягів реалізованої продукції на суму 140 тис. грн. на охорону праці не затрачено жодної копійки); у колективному договорі не передбачено дотримання ст. 20 згаданого Закону стосовно забезпечення працівникам соціальних гарантій в галузі охорони праці, кошти на охорону праці ним теж не передбачені. На підприємстві не функціонує система охорони праці (СУОП), виконання чи не кожного з передбачених нею пунктів працеохоронці оцінили часткою “не”, разом це вилилося у 52 порушення нормативно-правових актів з охорони праці, що склали 4 приписи, призупинку 6 одиниць деревообробного обладнання та притягнення до адміністративної відповідальності в.о. директора ЗАТ “Іршавська меблева фабрика” й виконувача функцій служби охорони праці в одній особі - Віктора Ісака.

- Проте, одна справа - констатувати недоліки, - резюмував у розмові з керівником підприємства заступник начальника Держгірпромнагляду по Закарпатській області Василь Лазорик. – Інша - вжити невідкладних реанімуючих заходів, що дозволили б допустити до роботи 18 працівників без ризику для їх життя та здоров’я. Коли на підприємстві наразі - хоч ми давно вже не в кам’яному віці! - нема де навіть руки помити...

Вердикт працеохоронців – розробити та виконати заходи з усунення виявлених в ході перевірки порушень до 1 червня – заперечень не викликав: час, коли прикривалися зручною для підприємства-банкрута відмовкою ” на нема й суду нема”, канув у Лєту.

Сподіватимемось, назавжди...

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також