Як закарпатські студенти подорожують світом (ФОТО, ВІДЕО)

14
0

Ця програма дає грант на безкоштовне навчання в університетах США протягом 1 академічного року.

Знайти детальні умови програми можна у мережі Інтернет (The Global Undergraduate Exchange Program (Global UGRAD).

Для участі потрібно подати заявку (десь в грудні - січні), здати екзамен TOEFL та пройти  співбесіду.

Сьогодні ж хочемо розповісти читачам про приклади закарпатських студентів, котрі скористалися можливостями цієї програми і не пошкодували про це.

Так, своїм досвідом перебування в США ділиться Олександр Глеба, студент факультету міжнародних відносин, котрий за місяць повернеться до України.
 

Не менш цікавою є розповідь Антоніни Вакули, студентки 4 курсу факультету міжнародних відносин УЖНУ та керівника центру «Вікно в Америку» ЗОУНБ ім. Ф. Потушняка, котра повернулася зі США ще минулого року.

«Одна чудова людина колись розповіла мені про програму ЮГРАД (Global Undergraduate Student Exchange Program in Eurasia and Central Asia), яка дає грант на безкоштовне навчання в університетах США протягом 1 академічного року. В той час я була студенткою 2 курсу факультету міжнародних відносин УЖНУ. Я вирішила спробувати. Напевно трохи сміливості мені додав той факт, що мій брат подавав заявку на участь в цій програмі рік перед тим. Трошки іронічним є те, що перші спроби нас обох були неуспішними. Напевно Вакули так просто не здаються ?, і тому Міша спробував свою вдачу вдруге в 2012 році, паралельно з моєю першою спробою участі в програмі.

Звичайно я дуже зраділа, коли йому сказали про його перемогу. А я в свою чергу трошки втратила свою віру в те, що в мене також може все вийти.. Але постійна підтримка сім'ї та вірних друзів сприяла тому, що я вирішила спробувати ще раз. В результаті, одного прекрасного сонячного дня під час їзди в маршрутці, я отримала один з найкращих дзвінків у своєму житті. Мене привітали і сказали, що я стала фіналістом програми. Почався підготовчий процес і роздуми про те, якими ж будуть Штати!

Мене направили в місто Трой з однойменною назвою університету в штаті Алабама. Взагалі південні штати відомі своїм особливим акцентом, який спочатку дуже незвичний і важкий для розуміння, але зараз я його навіть трохи можу імітувати. Я вільно володіла англійською мовою ще до візиту в Америку, цьому посприяла постійна розмовна практика з волонтерами Корпусу Миру та великий фокус на іноземні мови на факультеті, де я навчаюся.

Перший переліт на літаку, перший досвід водіння, перша зустріч з людьми, які скоро стають моїми найкращими друзями, перша кольорова вечірка (paint party), перші уроки на англійській мові, перше офіційне стажування… Взагалі не перерахувати все те, що я побачила, дізналася, відчула і назавжди залишила в своєму серці.. Були й кумедні ситуації, як наприклад те, що в перший же день я не спала в своєму ліжку, так як випадково замкнулись двері моєї кімнати; просто мені ніхто не пояснив, що якщо не поставити замок дверей в певне положення, то це ідентично замиканню. Таких веселих ситуацій було досить таки багато.

Сам процес навчання був дуже цікавим та інтерактивним. Групові заняття, чудові пари, кваліфіковані професори, написання есе (papers), в яких ви дійсно пишете свою думку та своє розуміння речей. А ще той факт, що ви самі вибираєте собі уроки, які вас найбільше цікавлять, сприяє тому, що ви сильно цінуєте своє навчання, і отримуєте максимальне задоволення від нього. Мені подобались всі предмети, які я вчила, але був у мене і любимчик – це іспанська мова, в яку я сильно закохана, та якою прагну вільно володіти. За 2 семестри її вивчення я змогла сама будувати речення та вести якісь базові розмови.

Крім академічної сторони навчання є ще волонтерська робота та стажування. В першому семестрі потрібно виконати визначену кількість годин волонтерства. Можливо спочатку це може здатись комусь нуднуватим, але це не так. Навпаки, волотерство – це прекрасний спосіб знайти нових друзів, навчитися чогось нового, подорожувати, пізнавати нові частини свого міста та розширювати свою мережу знайомств. Стажування є  більш професійним досвідом. Я особисто була стажером в торговій палаті міста Трой. До мене ставились як до рівної, я відчувала відповідальність і бажання вдосконалюватись. До моїх обов'язків входили різні речі, від телефонних дзвінків і роботи з діловими паперами, до участі в проектах та присутності на засіданнях комітетів.

Культурний досвід, який ви отримуєте від цієї програми просто неоціненний. Тільки уявіть собі, що серед ваших нових друзів є люди майже з усіх континентів світу, що дає вам змогу дізнатися багато цікаво про їхні країни, культуру, традиції, мову та багато іншого. Дві дівчини, з Непала та Швеції, яких я зустріла в Трої, стали моїми найкращими подругами. Я ніколи особливо не цікавилась цими країнами, але коли ви знаєте дорогу вам людину, яка там живе, ситуація докорінно міняється. Обов'язковим в моїх майбутніх планах є візит цих, а також багатьох інших країн, де в мене зараз є друзі, яких я хочу відвідати, та які зможуть показати мені повну красу своєї країни. В той час як ви оточені представниками різних культур та різних країн, ви самі являєтесь культурним послом України, і від вас залежить те, який образ своєї країни та народу ви створите для іноземців.

Також в американських університетах  є безліч можливостей для студентів як весело та цікаво провести свій час. Це різні цікаві зустрічі, обговорення, заходи на території кемпусу (університетського містечка), можливості заняття спортом, культурні фестивалі в містах. Разом з другом ми розпочали танцювальний гурток, в якому я була секретарем та постійним учасником.

Мій рік навчання в США став одним з найкращих років мого життя. Я дуже сильно змінилася, і мені подобаються ці зміни. Зараз я впевнена в собі, незалежна, відкрита, всебічно розвинута молода людина, яка знає, що може багато чого досягнути в житті.

Ця програма стала свого роду традицією на факультеті міжнародних відносин за останні 3 роки, і я сподіваюсь, що майбутні покоління студентів продовжуватимуть її. Якщо хтось зацікавився даною програмою і захоче більше про неї дізнатися, то приходьте в обласну бібліотеку в інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку», де я зараз працюю. Я з радістю поділюсь з вами інформацією і як керівник центру, і як випускник програми.»

Мукачево.net

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також