Як закарпатцям адаптуватися до глобальних змін клімату? (ВІДЕО)

14
0

В Ужгороді провели відкриту лекцію «Зміна клімату в світі та в Україні».

За словами представника Національного екоцентру України Ольги Власюк, на деякі зміни люди вже вплинути не можуть, тому потрібно вчитися пристосовуватися. У Європі, наприклад, ділянки у  містах засаджують травою, яка вбирає вологу, і не так притягує сонячне тепло, як асфальт. Провели лекцію заради обізнаності щодо дій з попередження, пом’якшення та адаптації до впливу кліматичних змін на місцевому рівні.

Протягом кількох десятиліть науковці  спостерігають   підвищення  температури,  якого не було протягом останнього тисячоліття. Згідно з  прогнозами провідних  наукових центрів з дослідження клімату, з роками температура на всій земній кулі підвищиться на 2-4градуси. Здавалося б,  що таке 4, 2 градуси, але якщо це станеться, наслідки невтішні. Такі темпи глобального потепління можуть спричинити  серйозні кліматичні зміни і в результаті  аж до знищення всієї екосистеми, – розповідають дослідники. Сьогодні певні зміни людство вже спостерігає. Якщо раніше дощі випадали короткотривалі, але часто, то сьогодні після кількатижневої засухи -  день проливних опадів, що подекуди призводять до не втішних наслідків. Впливає потепління і на біорізноманіття  планети.

Основна  причина змін клімату -  використання викопного палива та неефективне споживання енергії, що виробляється, викиди. Тільки в Україні, починаючи з  1991 середня зимова температура у деяких регіонах підвищилася на 2 градуси у порівнянні з кліматичною нормою .Тим не менше сьогодні наша держава   знаходиться у першій  двадцятці країн світу, які найбільше викидають парникових газів в атмосферу.  Зі слів екологів-дослідників , людство працює на тим, аби зменшити  вплив на довкілля, але є і такі зміни в кліматі, до яких необхідно  адаптуватися. Також варто використовувати сонячні батареї, вітряки. Рекомендують дослідники фарбувати дах у білий  колір, адже колір відбиває  сонячне проміння, що не дозволяє нагріватися. Варто починати берегти наш клімат, аби вберегти планету для наших нащадків.

М-Студіо

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також