7 квітня православні та греко-католики Закарпаття відзначають одне з дванадцяти найбільших свят християн — Благовіщення Пресвятої Богородиці.
Це свято в християнському календарі з'явилось ще в IV столітті та присвячене події, про яку розповідається в Євангелії апостолом Лукою.
Архангел Гавриїл сповістив Діві Марії про майбутнє народження нею Ісуса Христа - Сина Божого і Спасителя світу. Слова архангела були першою благою вістю не лише для Діви Марії, а й для всього людства після його гріхопадіння, тобто від часів Адама та Єви.
За Євангелієм Пресвята Богородиця не просто дізналася, що у неї буде дитя, а й дала на це згоду, і саме в момент промовляння нею слів: "Я раба Господня, хай буде мені за словом Твоїм" і відбулося диво непорочного зачаття.
Традиції та прикмети Благовіщення
Свято Благовіщення одне із найбільших весняних свят. Так після служби в церкві господарі випускають із хлівів тварин, щоб чули весну.
Також свято наповнене народними прикметами:
1. Яка погода на Благовіщення, така і на Великдень.
2. Якщо на Благовіщення дуже тепло, то на Великдень буде холодно.
3. Якщо на Благовіщення сонце сходить на чистім небі, то весна рання, якщо в полудень – середня, якщо ясно ввечері – пізня.
4. Якщо на небі не вдалося порахувати жодної ластівки, значить, весна буде холодна і ще не скоро почне теплішати.
5. Якщо на Благовіщення буде гарна погода – буде гарний врожай.
6. Якщо на Благовіщення летить сніг – літо неврожайне.
7. Гроза в день і вечір Благовіщення свідчить, що в цьому році буде дуже багато горіхів.
8. А ось якщо буде падатиме невеликий дощ, то восени буде дуже багатий урожай грибів.