Опозиційна партія Демократична коаліція Угорщини (DK) вимагає пояснень від уряду Віктора Орбана, чому угорці, які проживають за кордоном, мають право голосу, але не повинні виконувати військовий обов'язок.
Віце-президент партії Агнеш Водоі на прес – конференції в понеділок у Будапешті зауважила, що згідно з Основним законом держави у питаннях оборони та ліквідації наслідків стихійних лих передбачено залучення лише тих громадян, які мають постійне місце проживання в Угорщині.
Тому пропонують позбавити права голосу закордонних угорців, які не мають такого місця проживання. З цього приводу опозиційна партія розпочала кампанію збору підписів.
— Віктор Орбан використовує угорців, які мешкають за кордоном для того, аби «продовжують панувати» над тими, що живуть в Угорщині, – зазначила Агнеш Водоі.
Вона підкреслила, що така заява не означає, що угорці за кордоном не бажають захищати країну. Однак вважають це несправедливим.
У свою чергу керівництво Товариства угорської культури Закарпаття КМКС 3 листопада оприлюднило офіційну заяву в якій висловили своє здивування розпочатою кампанією з боку Демократичної коаліції, спрямовану на скасування права голосу угорців за кордоном.
— Ми вважаємо, що угорці, які мешкають за кордонами, в тому числі закарпатські угорці, незважаючи на багато десятиліть відірваності, завжди були частиною угорської нації. Тому з радістю вітали рішення уряду Угорщини про об'єднання угорської нації, – йдеться у заяві.
У КМКС заявляють, що закарпатським угорцям далеко не однаково яким буде результат загальнонаціональних виборів і який уряд буде керувати в Угорщині. Тому бажають і надалі користуватися можливістю, передбаченою законами, аби вплинути на існуючу політичну ситуацію. Оскільки вважають, що як частина угорської нації мають на це повне право.
Нагадаємо, що раніше опозиційна партія Демократична коаліція Угорщини (DK) закликала уряд негайно скасувати угорсько-радянську угоду 1963 року про випалити пенсіонерам, що є вихідцями з України та Росії. Звільнені таким чином 10 мільярдів форинтів (майже 35 мільйонів доларів США) на рік пропонували витратити на покращення соціального забезпечення громадян Угорщини пенсійного віку.