Після Великого землетрусу Тохоку 2011 вчені обіцяли Японії ще 10 років повторних підземних поштовхів.
Такі прогнози зробив співробітник Геологічної служби США, геофізик Росс Стейн, що працював у дослідницькій групі під керівництвом професора Кіотського університету Синьі Тода. Про це повідомляють японські ЗМІ.
Американський вчений попередив, що тепер Токіо протягом декількох років доведеться залишатися напоготові. На його думку, пройде близько 10 років, перш ніж припиниться серія підземних поштовхів, що почалася в Японії в березні.
Варто відзначити, що раніше експерти з американських та європейських університетів заявляли про загрозу посилення геомагнітної активності і можливості повторення землетрусів магнітудою 9. Вони вказували, що землетруси будуть стрясати країни, розташовані в так званому Тихоокеанському вогняному кільці.
Землетруси в М'янмі, відгомони якого докотилися до Індії, Китаю та В'єтнаму, в Латинській Америці і на Алясці, пробудження вулканів на Камчатці, а також Етни на Сицилії італійської підтвердили найгірші побоювання вчених.
За останніми даними, в результаті землетрусу 11 березня в японських префектурах Міягі, Фукусіма і Івате загинули і пропали безвісти 28,4 тис. чоловік. Стихійне лихо призвело до утворення величезної припливної хвилі цунамі, яка і стала причиною загибелі людей. На АЕС «Фукусіма-1» в результаті землетрусу з ладу вийшли охолоджувальні системи, що призвело до перегріву кількох реакторів, розплавлення паливних стрижнів, появі тріщин в оболонці реактора і витоку радіації. Позаштатні ситуації були зафіксовані і на інших атомних станціях.