У рамках проекту “Кусаноне” Закарпаття відвідали радник Посольства Японії в Україні Маціо Хірокі, третій секретар Посольства Такахаші Юкі та координатор згаданого проекту Олена Микал. Метою візиту було не лише подивитися, як і куди вкладені меценатські кошти. Гості ще привезли з собою для мешканців Ужгородського району цінний подарунок - мобільний флюорограф вартістю 120 тисяч доларів. 80 тисяч вклали японці, а решту проплатила обласна рада.
“Кусаноне” через своє посольство в нашій країні здійснює прямі закупки та надає матеріальну допомогу дитячим і дошкільним закладам, фельдшерським пунктам й організаціям інвалідів саме за адресою, а не через районні та обласні структури. За ініціативи голови Баранинської сільради Павла Чучки були подані заявки з обґрунтуванням необхідності в тих чи інших матеріальних цінностях. Уперше в Західній Україні за сприяння громадської організації “Паннонія” (голова Ф. Шандор), через яку й було передано кошти, грант у розмірі 75 тисяч доларів отримали три дитячі садки: Баранинський, Підгорбський та Невичанський. Завдяки японцям вони були укомплектовані новими наборами шафок для одягу, ліжками, столиками та сучасним обладнанням для кухонь та ігрових майданчиків.
Програма перебування японських гостей була такою: відвідання дошкільного закладу, де дітки піднесли їм хліб-сіль і дали невеличку концертну програму, огляд закупленого майна, висадження сакури на подвір’ї садочка, спілкування з батьками вихованців, головою села та вихователями, фотографування на пам’ять.
Об’їзд почали з Баранинець, після міні-програми в дитячому садку вирушили до сільради на прес-конференцію. По дорозі до актової зали японці були приємно вражені: група діточок займалася орігамі - мистецтвом паперової пластики, яке зародилося в країні, де сходить сонце.
Несподіванка чекала на представників посольства й у Підгорбі - серед діточок, одягнутих у вишиванки, було двоє дівчаток у кімоно та з японськими національними зачісками. Вихованці закладу виконали гімн України і шокували всіх, коли заспівали гімн Японії. Їм підспівували й гості-меценати.
Найбільше, мабуть, хвилювалися в Невицькому, адже їхньому садочку довелося пережити ремонт. Як розповів голова сільради Олександр Чундак, на це не вистачало коштів. А ще потребували заміни водогін, каналізація, сантехнічні вузли, 28 вікон і 32 дверей. Посприяли обласна й районна держадміністрації, та найвідчутнішу допомогу отримали від “Криворіжсталі”. Після капітального відновлення приміщень ще одним подарунком стала доброчинність японців.
Гостям на Ужгородщині сподобалося. Вони захоплювалися й українськими педагогами, котрі дбають про майбутнє країни. Адже на фоні розбитих доріг, запустіння на полях, безгосподарних подвір’їв та засмічених обочин відвідані заклади мали вигляд квітучих оазисів нашої культури. А ще їм сподобався обласний етнографічний музей, бар “Під замком” - обличчя довоєнного Ужгорода.
Прощаючись, японські гості обіцяли повернутися й перевірити, як ростуть висаджені ними маленькі сакури.