Ігор КРІЛЬ: “Наша Україна” перейшла в опозицію до урядової коаліції та Партії регіонів, а не до всієї системи влади”

22
3

Водночас Блок не виключає об’єднання зусиль із будь-якою політичною силою на основі принципів національної єдності, збереження демократичних здобутків та курсу на євроінтеграціюx0dx0a

Днями Блок “Наша Україна” після тривалих перемовин із лідерами урядової коаліції оголосив про перехід в опозицію. Причина — партії, які створили більшість у парламенті відмовилися включити до тексту коаліційної угоди усі без винятку положення Універсалу національної єдності. Такий крок “Нашої України” прокоментував народний депутат України від Закарпаття Ігор КРІЛЬ.

— Не дивлячись на те, що «помаранчеві» політичні сили брали самостійну участь у парламентських виборах 2006 року, саме «Наша Україна» була ініціатором і послідовно відстоювала ідею створення «помаранчевої» коаліції у парламенті.

На нашу думку, такий крок був найбільш логічним продовженням політичного процесу в країні — утворення такої коаліції давало найкращу можливість для реалізації політичного курсу Президента Ющенка.

Коаліція демократичних сил була створена. Проте крок соціалістів 6 липня 2006 року перекреслив ці плани.

У цій ситуації Президент України Віктор Ющенко вийшов з ініціативою загальнонаціонального круглого столу між парламентськими політичними силами. Метою дискусії було об’єднати націю та не допустити розколу країни. «Наша Україна» підтримала ініціативу глави держави.

Ідея національного єднання була втілена в положеннях Універсалу національної єдності. Цей документ дав відповіді на найбільш гострі та суперечливі питання українського політичного сьогодення.

Продовженням цього процесу стало підписання між Партією Регіонів, Нашою Україною та Соціалістичною партією меморандуму про намір створення Коаліції національної єдності. Це поклало початок переговорному процесу і роботі над текстом нової коаліційної угоди.

Час від підписання Універсалу і до останнього дня позначився, на жаль, постійним і систематичним порушенням зі сторони регіоналів досягнутих домовленностей.

У переговорному процесі «Наша Україна» послідовно наполягала на включені всіх без винятку положень Універсалу до тексту коаліційної угоди як політико-ідеологічної основи майбутньої Коаліції національної єдності.

Але, на жаль, робоча група з підготовки угоди завершила свою роботу без остаточного узгодження позицій. Учасники «антикризової коаліції» відмовилися від включення положень Універсалу до тексту коаліційної угоди. На нашу думку, це означає фактичну денонсацію попередніх політичних домовленостей щодо збереження цілісності держави та її унітарності.

Політика Уряду та дії Партії регіонів яскраво засвідчили, що вони дотримуються не загальнонаціональних пріоритетів, а орієнтуються виключно на власну програму і свій електорат, керуючись власними вузькокорпоративними інтересами.

«Наша Україна» від завершення виборів пройшла весь шлях переговорного процесу зі всіма політичними силами з однією метою – забезпечити реалізацію ініціативи Президента України, спрямованої на утвердження національної єдності та реалізації політичних і соціально-економічних реформ задля добробуту кожного громадянина.

«Наша Україна» є послідовною політичною силою. Ми не можемо поступитися принципами національної єдності та положеннями програми Президента України.

Тому 3 жовтня Рада партії прийняла політичне рішення щодо умови, за якої можливе створення Коаліції національної єдності — включення всіх, без винятку, положень Універсалу національної єдності до тексту Угоди.

Зустріч лідерів політичних сил 4 жовтня підтвердила, що члени “антикризової коаліції”, а фактично Партія регіонів та її керівництво, використовуючи комуністів, які до речі не були учасниками підписання Меморандуму про створення коаліції національної едності, не збираються дотримуватися своїх зобов’язань, які вони задекларували, підписавши положення Універсалу.

За таких обставин подальші переговори щодо створення Коаліції національної єдності позбавлені сенсу. Тому «Наша Україна і оголосила про свій перехід в парламентську опозицію.

Я підкреслюю, що "Наша Україна" переходить в опозицію до Урядової коаліції та Партії регіонів, а не до всієї системи влади. "Наша Україна" залишається послідовною політичною силою і продовжує підтримувати Президента Віктора Ющенка та його програму дій.

"Наша Україна" буде активно відстежувати та контролювати всіма доступними засобами дії Уряду Януковича та пропонувати альтернативні шляхи розвитку країни. Перебуваючи в опозиції, ми будемо конструктивними. Водночас ми наголошуємо, що не дозволимо будь-кому знівелювати демократичні здобутки та змінити курс розвитку держави.

Для “Нашої України” курс на єднання України, на виконання Універсалу національної єдності є основою її діяльності.

Питання співпраці із БЮТ залишається відкритим. Перехід до опозиції не означає автоматичного приєднання до цього блоку. Перш, ніж говорити про співпрацю з БЮТ, потрібно визначити умови цієї співпраці. Практика показала, що не зважаючи на спільну боротьбу у 2004 році, наші політичні сили мають відмінне бачення розвитку України. Ідеологія БЮТ – це ідеологія лівого ухилу з державницьким регулюванням економіки, "Наша Україна" притримується ліберальної ідеології з ідеєю вільного ринку.

На завершення хочу сказати, що ми не виключаємо об’єднання зусиль із будь-якою політичною силою у будь-який час, але таке об’єднання можливе лише на основі принципів національної єдності, збереження демократичних здобутків та курсу на євроінтеграцію.

Коментарі

В
Виборець

...підписання між Партією Регіонів, Нашою Україною та Соціалістичною партією меморандуму про намір створення Коаліції національної єдності. Це поклало початок переговорному процесу і роботі над текстом нової коаліційної угоди. - Ні! Це дало зелене світло Януковичу на крісло прем’єра. Майте мужність називати речі своїми іменами.x0dx0ax0dx0aПолітика Уряду та дії Партії регіонів яскраво засвідчили, що вони дотримуються не загальнонаціональних пріоритетів, а орієнтуються виключно на власну програму

НІ
Не істеричний

Виборцю, де проблема? Якщо Януковичі за півтора роки нічому не научились, то ті, що голосували за них мають це побачити. І це тепер всі бачать. А хто у січні кричав, що 95 доларів за газ - це зрада національних інтересів України. Юля, Яник, Мороз і Симоненко. Сьогодні Яник, Мороз і Симоненко вже розказуют, що 135 буде добре, тому що у сусідів дорожче. Ще треба дати владу Юльці, щоб і вона показала, як любить український народ при владі, а не в опозиції. А то ми українці любимо казки слухати і за

НС
Не сторонній

Ось і лопнула мильна бульбашка під назвоюx0dx0aширока коаліція.x0dx0aНіяк увесь час не міг збагнути, що це таке - а тепер розумію. Це мало бути щось на зразок пропрезидентськихсил в парламенті часів пізнього Кучми (мета -дати Президентові спокійно працювати). Одна тільки проблема - не можна будувати злагоду в країні на фундаменті неправди та непокараних злочинів. Це не я придумав - так писав І.Франко

Читайте також