Інституційний аудит у школах Закарпаття: які результати

2453 5

За останні три місяці 2024 року управління Державної служби якості освіти у Закарпатській області у співпраці з освітніми експертами провели чотири позапланові інституційні аудити закладів загальної середньої освіти Закарпаття.

Як повідомило Управління Державної служби якості освіти у Закарпатській області, у ході проведених інституційних аудитів у школах Закарпаття було здійснено перевірку додержання закладом освіти вимог законодавства у сфері освіти, оцінювання освітніх і управлінських процесів закладу освіти та внутрішньої системи забезпечення якості освіти за чотирма напрямами: освітнє середовище, система оцінювання результатів навчання учнів, педагогічна діяльність педагогічних працівників, управлінські процеси.

Освітні експерти провели спостереження за 302 навчальними заняттями, проаналізували відповіді в анкетах 252 учнів, 154 педагогічних працівників та 415 батьків у наступних закладах освіти:

1.    Дубівській гімназії №1 Дубівської селищної ради Тячівського району Закарпатської області;

2.    Червонівському закладі загальної середньої освіти I-III ступенів Чопської міської ради Ужгородського району Закарпатської області;

3.    Хустській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 2 Хустської міської ради Закарпатської області;

4.    Тереблянському опорному ліцеї Буштинської селищної ради Тячівського району Закарпатської області.

 Під час проведення комплексної перевірки вищезазначених шкіл, у кожному закладі освіти виявлено часткові порушення вимог законодавства, зокрема, щодо зарахування чи відрахування учнів із закладу освіти, забезпечення необхідних умов для дітей з особливими освітніми потребами, підвищення кваліфікації педагогічних працівників, забезпечення учнів медичним обслуговуванням тощо.

Як зазначає начальниця управління Державної служби якості освіти у Закарпатській області Марія Сігетій, інструментарій інституційного аудиту дозволяє отримати повну та правдиву інформацію про діяльність закладу освіти. Він охоплює не лише аналіз та вивчення документації, спостереження за навчальним процесом, але й надає можливість глибоко оцінити освітню діяльність закладу для прийняття обґрунтованих рішень щодо розроблення подальшої стратегії розвитку та вдосконалення  якості освіти у громаді.

«Інституційний аудит – це дієвий інструмент для покращення якості освіти в закладах освіти Закарпаття. Його проведення дає можливість отримати об'єктивну оцінку якості освітньої діяльності закладу, визначити його сильні та слабкі сторони, а також розробити план дій щодо вдосконалення якості надання освітніх послуг у конкретному закладі», — зауважує Марія Сігетій.

В Держслужбі з якості освіти зазначають, що відповідно до норм чинного законодавства, засновник закладів освіти несе відповідальність за:

-        створення безпечного освітнього середовища вільного від будь-яких проявів насильства;

-        забезпечення безперешкодного доступу до закладу освіти для всіх осіб, у тому числі з особливими освітніми потребами;

-        облаштування спортивних та  ігрових майданчиків для здобувачів освіти;

-        обладнання навчальних кабінетів відповідно до сучасних вимог;

-        організацію  харчування учасників освітнього процесу відповідно до Санітарного регламенту;

-        в цілому забезпечення утримання та розвиток матеріально-технічної бази заснованого ним закладу освіти на рівні, достатньому для виконання вимог стандартів освіти та ліцензійних умов (ч. 6 ст. 25 Закону України «Про освіту»).

У разі обґрунтованої необхідності в оцінюванні освітніх і управлінських процесів закладу освіти та одержання рекомендацій щодо їх удосконалення інституційний аудит може бути проведений у позаплановому порядку за ініціативою:

-        засновника,

-        керівника,

-        педагогічної ради,

-        загальних зборів (конференції) колективу,

-        піклувальної ради закладу освіти.

Коментарі

Л
Лев

У школах обладнання ще радянського періоду (якщо є ще залишки). Інтернет іноді буває,планшети і ноутбуки -ті ,що вчителі придбали. Бази для НУШ ніякої. Батьки учнів в основному за кордоном.Після закінчення школи і вони туди подадуться. Залишилося тільки провіряти і все добре прекрасная освіта.

СН
сільський нарід

Уявляєте шо буде кедь дати їм Інет у школу, хоча там уже є ну може не у всіх... У давні часи у нас було виробниче навчання, це мені щось дало... і мош видалити деякі предмети - ну виберіть самі шо ся не любить... а то шо їх зацікавити... вирішується просто - не виставляти оцінку, ни є оцінки по фізиці - не поступиш у інститут а може і в ПТУ.. сідай за руль і шоферуй або на будівництво ... робити мош і заробиш на життє.... У Європі якось жиють люде, тре брати усе кращоє від них

У
Українка

А чим держава забезпечила, щоб перевіряючі вимагали наявність обладнання в кабінетах згідно нормативних документів???? Все, що є по школам , то за рахунок або самих вчителів, або спонсорська допомога…. Де ноутбуки, планшети які ніби виділила держава для проведення сучасних уроків??? Де інтернет, врешті решт…??? Про що можна взагалі говорити….? Діти взагалі не вчаться, їх нереально чимось зацікавити, особливо середню ланку. Не те перевіряєте?

М
Мукачівець

А після завершення навчання в школі, навіть без ЗНО , переважна більшість випускників виїде закордон. Чому ? А ви у них самих спитайте !

PO
people old generation

Інституційний аудит - це оцінювання документації або я щось не розумію.... ну іще обладнання кабінетів.... якраз вліті на часі

Читайте також