Інвестору зробили підніжку

5
0

Обласна влада жорстко відреагувала

Урвати бодай щось, нагріти руки – за такими принципами часто починають діяти у нас, коли серйозний інвестор зважиться вкладати гроші і намагається працювати максимально прозоро. Ще раз ця теза підтвердилася на засіданні виїзної колегії облдержадміністрації в Перечинському районі. Керівник компанії «СТС», яка входить до «Атолл Холдингу», серед компаній якого і «Єврокар», Володимир Панов, розповів про хід реалізації туристично-рекреаційного проекту на Полонині Руна з планованими інвестиціями 1 млрд. євро.

Для реалізації першого з восьми етапів проекту, «СТС» мало намір оформити право власності на земельну ділянку в урочищі «Лужки» на території Тур`є-Полянської сільської ради Перечинського району шляхом взяття в оренду з подальшим викупом або через аукціон. У будь-якому разі громада поповнила б бюджет на кілька мільйонів гривень. Проте, рішення сесії Тур’є-Полянської сільради землю, де планувалося будівництво, швиденько роздали 113 особам. Мовляв, нехай тепер інвестор почекає, поки на кожну ділянку зроблять державні акти і пізніше викуповує кожну ділянку окремо за договірною ціною уже не в держави, а від приватних осіб, тобто на вторинному ринку.

Коментуючи ситуацію, голова ОДА Олег Гаваші відзначив, що європейські спеціалісти характеризують окремі ділянки Закарпаття як такі, що більш придатні для гірськолижних курортів, ніж у Австрії та Італії. Дуже важливо, щоб саме на цих землях був відпрацьований прозорий механізм їх реалізації, який приносив би користь як державі загалом, так і регіону та громаді насамперед. Проте, на жаль є ще при владі і ті, які на цьому спекулюють, намагаючись наповнити власну кишеню. Але таким чином гальмується розвиток регіону, створення нових робочих місць, не надходять гроші до державного бюджету, а у тому числі й до місцевого, які можна було б використати на соціальний розвиток і добробут села.

Відтак на колегії прийнято рішення звернутися до прокуратури, щоб вона визначила законність виділення земельних ділянок, а інвестору запропонували разом з фахівцями обласного управління лісового та мисливського господарства проаналізувати альтернативні  варіанти виділення землі.

До речі, трохи більше року тому «СЗ «Паланок» вже розповідав про намагання всіх, кому не лінь, збагатитися на землях рекреаційного значення, у тому числі й поблизу Полонини Руної. Вочевидь, тема не вичерпується.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також