Іршавський центр зайнятості допомагає відкривати власну справу

9
1

У скрутні періоди економічної кризи далеко не всі можуть знайти пристойну роботу, а дехто втрачає й будь-яку. Люди, які опинилися в подібній ситуації мають можливість віднайти та реалізувати себе в підприємництві. З метою створення нових робочих місць, підтримки малого й середнього бізнесу, служба зайнятості готує безробітних громадян до започаткування власної справи.

 

Першу інформацію про те як стати підприємцем, можна почерпнути з матеріалів, розміщених в інформаційному куточку центру зайнятості. Також безробітних запрошують на постійно діючі семінари на теми: «Як розпочати свій бізнес?», «Від бізнес ідеї – до власної справи», що проводяться спеціалістами центру зайнятості та організовують професійне навчання основам бізнесу.
 
Одноразова виплата допомоги по безробіттю - це підтримка для тих, хто хоче започаткувати власну справу. Для розгляду питання щодо отримання допомоги одноразово, безробітний подає до центру зайнятості відповідну заяву та розроблений бізнес-план. Питання щодо можливості виплати відповідних коштів розглядається на засіданні комісії.
 
У разі прийняття позитивного рішення, безробітний подає до центру зайнятості (протягом 10 календарних днів) засвідчену в установленому порядку та завірену нотаріусом копію свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця, після чого здійснюється виплата в розмірі річної суми допомоги, або її залишку. Виплата коштів здійснюється через установи банків у встановленому порядку.
 
Упродовж 2011 року за сприяння Іршавського районного центру зайнятості 20 безробітних відкрили власну справу за такими напрямками, як торгівля, надання маркетингових та бухгалтерських послуг, транспортні перевезення людей, виготовлення та реставрація меблів, надання перукарських послуг та інші.
 
Яскравим прикладом організації власної справи є Леонід Сергійович Панасюк, який у жовтні минулого року звернувся до центру зайнятості в пошуках роботи. Після місяця перебування на обліку вирішив відкрити власну справу у напрямку торгівлі непродовольчими товарами, а саме - комп’ютерною технікою та її комплектуючими.
 
Переконавшись на власному досвіді, що люди, які приходять в магазин, потребують більшого спектру послуг, Леонід Сергійович став надавати послуги з ксерокопіювання, ламінування документів, друку фотокарток, продажу канцтоварів та інших супутніх товарів. За невеликий проміжок часу його бізнес став прибутковим.

Коментарі

*
********

Всі заходи ц/з показуха і для статистики. На ті гроші, що отримують люди для відкриття власної справи, офіційно можна торгувати "семками".

Читайте також