Історії закарпатців, які рятують культурну спадщину краю (ВІДЕО)

12
0

Журналісти ТСН розповіли про людей, які віддають все своє життя для рідного Закарпаття.

Так, знімальна група ТСН побувала на Закарпатті та відзняла сюжет про закарпатців, які господарюють в замках та в горах області.

Зокрема журналісти розповіли про Івана Щура, більш відомого під іменем Янко Деревляний, який славиться роботами з дерева. Скульптор, художник, архітектор. А ще - жива легенда гори Яворник та рятівник для мандрівників.

Місцевий пристанок для заблукалих туристів Янко проектував сам, зводив разом з родичами та друзями. За будь-якої погоди мандрівники можуть тут зігрітись, сховатись від негоди чи переночувати. Йому ж за 40 років доводилося і змерзлих рятувати, і людей із зламаними ногами з гір спускати.

У гірській майстерні немає електрики, але чимало ескізів та фото. В Україні десяток спроектованих Янком будинків. Роботи вирушали і за кордон. Нещодавно у чоловіка почалися проблеми з серцем, але гори і далі надихають на творчість.

А за сто кілометрів від Яворника, у замку “Сент-Міклош”, готуються до весілля у середньовічному стилі. Цю будівлю, що півстоліття тому була на межі знищення, врятував інший митець - художник Йосип Бартош. Йому 60. І хтозна, що було б сьогодні із “Сент-Міклошем”, якби не його історія кохання. Адже наприкінці 90-х перебрався сюди на запрошення місцевої дівчини Тетяни.

Власник замку у стінах “Сент-Міклоша” дозволяє хіба вінчання, а ще мистецькі заходи та лицарські турніри. Біля дверей замку з'явилися герби родин, що ним володіли.

У цьому замку вже знайдено 30 метрів потаємних ходів. І є багато легенд. Наймоторошніша - про людину, яку начебто живцем замурували в одну зі стін. Але Йосип Бартош радить в це не вірити.

Більше читайте про історії "рятівників Закарпаття" дивіться у відеосюжеті ТСН.


Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також