В Ужгороді, у зв’язку з закінченням 2-го етапу реалізації програми «Пам’ятати заради майбутнього» у цьому році, відбувся брифінг одних з найкращих експертів проекту.
Відкрили брифінг координатор програм Інституту Політичної Освіти Любомир ГРИЦАК та експерт Інституту Олександр СОЛОНТАЙ. Вони зазначили, що ми запрошуємо до участі в заходах не політиків, які розколюють країну, а кращих експертів, які глибоко розуміють та вивчають проблеми сучасної України.
Володимир СЕРГІЙЧУК, професор Київського національного університету імені Т.Шевченка, автор найсучасніших книг з болючих проблем історії України, який виступив найпершим зазначив, що для нього робота з молоддю це пріоритет. Ще 10 років здійснення подібної просвітницької діяльності, і в України є шанси здолати найбільші стереотипи минулого, передусім історичні.
З терміном не менше 10 років погодився Тарас АНТОШЕВСЬКИЙ, директор Релігійно-інформаційної служби України. Він зазначив, що релігійний контекст в сучасній Україні, це 2 варіанти розвитку: або ми створимо толерантне релігійне середовище, або нам нав’яжуть чужий погляд. Щоб подолати найбільші стереотипи, особлива увага повинна приділятися вивченню історії релігій в Україні і церков. За такий невеликий період роботи, багато питань можуть бути зняті, міфи треба описувати та спростовувати.
Святослав ШЕРЕМЕТА, Відповідальний секретар державної міжвідомчої комісії увічнення пам’яті жертв війни та політичних репресій (2008-2010 рр.), депутат Львівської обласної ради, голова постійної комісії з зовнішніх зв’язків зазначає, що з міфами важко боротися. Тому найефективніший шлях, це творення сучасних традицій на основі європейських цінностей. Одна з таких традицій – це належне ставлення до історичних поховань, жертв конфліктів, вшанування загиблих. Саме тому, в цьому та наступних роках буде продовжена робота з облаштування військових поховань на Закарпатті та в інших регіонах.
Учасники брифінгу нагадали, що програма «Пам’ятати заради майбутнього» Фонду Конрада Аденауера та Інституту Політичної Освіти спеціально створена для аспірантів, студентів старших курсів гуманітарних факультетів ВНЗ України, активістів місцевих громад, членів політичних партій, науковців, представників неурядових організацій та журналістів. «Наша мета, це передусім гармонізувати відносин між громадськістю з різних областей України. Цього року учасниками програми є представники Закарпатської, Одеської та Харківської областей» підкреслила Анастасія ШАМОТКО, представник Фонду Конрада Аденауера.