
Новим науковим методам навчаються влітку сучасні викладачі у Карпатах.
Літо – пора масових відпусток у вчителів шкіл і викладачів вузів. Проте є й такі, які зараз успішно поєднують своє дозвілля і професійне навчання, яке допоможе у новому учбовому році. Друга літня сесія трирічного міжнародного проекту РІСЕТ проходить зараз у Славському (Львівська область). Вона фінансується з Будапешту Центрально-Європейським університетом. В Україні провадяться зараз дві таких сесії. Та, що відбувається на Львівщині, називається «Нова культурна історія Центральної і Східної Європи». Вона зібрала викладачів з Росії, Білорусі, України, Молдови. Її мета – по-новому подивитись на викладання і навчання історії у вищих навчальних закладах в країнах пострадянського простору.
Культурна історія – ще не притаманний напрямок викладання в сучасних вузах. Він користується більшою увагою в Західній Європі, США, країнах Азії. Його результатом буде довідник, який складатиметься з наступних тем: історія міст і регіонів, культурний розвиток середньовіччя і раннього нового часу. У рамках даного проекту нинішні викладачі адаптують ті курси, які вони читають студентам у своїх навчальних закладах. На «круглих столах» під час сесії науковці обговорюють шляхом дискусій важливі методологічні питання, які в них виникають. Також запрошуються професори цієї тематики з інших американських і європейських країн. З молодими істориками зараз працюють викладачі з Канади, Відня, Парижу, Німеччини.
Цей шлях допомагає розвинути позитивістську методику набору конкретних фактів, або політичну чи економічну історію у напрямку досягнень у площині індивідуальної або суспільної культури. У такий спосіб студентам пропонуватиметься альтернатива звичайному викладанню курсу історії. Цікавими і пізнавальними видалися лекції щодо можливості викладання історії церкви або ж кіно. У багатьох вузах відсутні подібні курси через їхнє звичайне несприйняття як студентами, так і старшими викладачами. Хоча історія, наприклад, побутового життя чи розвитку моди, не менш цікава, ніж хронологія політичних подій, які відбулися в тому чи іншому регіоні. Тому ця програма на думку організаторів проекту має підштовхнути викладачів цікавитися іншими напрямками своєї професії. Культурна історія має великий потенціал для зацікавлення студентів займатися наукою, а викладач має дати їм для цього певне підґрунтя.
Учасники літньої сесії у свій вільний час активно знайомилися з Карпатським регіоном. Вони відвідали Івано-Франківськ, Тернопіль. Екскурсію Мукачевом для них провів доцент МДУ, історик Олександр Малець. Гості познайомилися з різноманітним життям релігійних громад і національних меншин, які проживають у Закарпатті.