З метою ознайомлення школярів з природоохоронною діяльністю в Україні і національному парку “Синевир” та задля формування екологічної культури особистості, співробітники парку провели два екологічні заняття з різними групами учнів Колочавської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 (Брадолець), де директором є Юрій Ігнатишин.
Тема уроків “Охорона природи у рідному краї” викликала неабиякий інтерес молоді. Заняття організовано таким чином, щоб кожен учень міг долучитися до спілкування, висловити свої думки чи позмагатися у розгадуванні кросворду. Саме до цього школярі приступили з особливим ентузіазмом. Питання були цікавими, інколи складними, але учні знайшли відповіді, розгадавши ключове слово “екологія”.
Під час занять школярі ознайомились з Червоною книгою України — документом, до якого внесено види рослин і тварин, котрі знаходяться на грані зникнення, а отже, потребують особливої охорони. На сторінках цього видання молодь знайшла підсніжник білосніжний, білоцвіт весняний, шафран Гейфеля. Ці рослини є рідкісними, а незабаром з’являться з-під снігу і порадують нас своєю красою. Їх чисельність скорочується через масове зривання на букети, нерідко перші весняні квіти вимикають з цибулинками. Таке варварство супроти природи недопустиме. Працівники парку звернулися до учнів з проханням дбати про природу і не впадати у спокусу зірвати рідкісну рослину. Школярі пообіцяли долучитися також до підгодівлі птахів, яким особливо важко у період морозів, котрі цього року виявились особливо міцними.
Отже, дбати про природу можуть не лише дорослі, але й діти. До такого висновку дійшли учасники екологічних занять у Колочавській ЗОШ І–ІІІ ст. №2. Молодь охоче відгукнулася на заклик дбати про довкілля, усвідомлюючи важливість цієї справи. Крім того, це ще може бути цікаво і приносити задоволення.