У вівторок, 11 вересня, кандидат в народні депутати по 73 виборчому окрузі Іван Балога провів зустрічі з громадами сіл Веряця та Новоселиця Виноградівського району.
Насамперед Іван Балога подякував мешканцям сіл за довіру, адже два роки тому він був обраний депутатом обласної ради від Виноградівщини. Опісля кандидат представив свою програму та розповів чому вирішив балотуватися до Верховної Ради України. Іван Балога відзначив, що до парламенту йде в складу потужної закарпатської команди, яка в першу чергу ставить перед собою завдання відстоювати інтереси краю. «Я завжди був командним гравцем. І команда Віктора Івановича Балоги вирішила просити довіру краян. В нас амбітні цілі, і ми прагнемо, щоб Закарпаття жило краще», - каже кандидат в депутати. У зовнішній політиці команда відстоюватиме європейський вектор розвитку країни. «Наше майбутнє – лише з Європою. В кількох кілометрах від кордонів села більш облаштовані, там для кожного жителя доступна якісна вода, там нормальні дороги, якісна медицина та освіта. Ми століттями жили у Європі, і в нас, прикордонної області прекрасні стосунки з багатьма сусідніми регіонами ЄС. Врешті-решт ми маємо стати частиною європейської спільноти», - вважає Іван Балога.
Опісля зустріч перейшла в формат дискусії. Мешканців Веряці та Новоселиці найбільше турбує стан доріг. Суцільні ями, які роками не латають, - поскаржилася вчителька місцевої школи Олеся Кричфалуші. Іван Балога відзначив, що два роки тому процедура виділення коштів на ремонт доріг стала непрозорою. «Досі сільради подавали список доріг до районної ради – там список затверджували і виділяли кошти. Тепер це право місцеві органи втратили – все вирішують чиновники «згори». Закарпаття отримає цьогоріч 60 мільйонів на ремонт доріг, а повинно – не менше 150! І ми будемо домагатися, щоби наш край не обділяли, а на ремонті доріг ніхто не збагачувався. Вже у жовтні станемо свідками, як перед виборами лататимуть дороги. Але їх треба ремонтувати навесні, і не тільки до тих місць, де живуть «пани», а й до садочка, до школи, до церкви, до найвіддаленішого куточка села», - вважає Іван Балога.
Василь Фетько, колишній головний інженер Королівського спецкар’єру, а нині пенсіонер скаржився, що Веряця потерпає від вибухів на місцевому кар’єрі. «На підприємстві використовують військову вибухівку. Через це найближчі хати вже в тріщинах. Є небезпека зсувів. Більше того, через порушення виробничого процесу – село може залишитися без води», - побоюється пенсіонер. Іван Балога відповів: що громада вправі контролювати роботу підприємства, яке розташоване на її території. «Але ми маємо зважити всі «за» і «проти», адже не так багато є підприємств, що наповнюють сільську казну. Питання в іншому – потрібно провести відповідні наради за участі влади, громади, представників кар’єру і обговорити всі ці проблеми. Два роки тому таку практику вже застосовували. Щодо використання вибухівки: сьогодні є спецтехніка, яке дозволяє її замінити. І підприємство має інвестувати в нове обладнання, адже мешканці Веряці мають жити в безпеці», - вважає Іван Балога.
Чимало питань у Веряці стосувалися відсутності дитсадка. Сільський голова Петро Староста констатував: у селі, де проживає півтори тисячі людей досі нема такого закладу. Наразі частина дітей відвідує садочок у судньому Королеві, а для дітей п’ятирічного віку при сільській школі діє підготовча група. Кілька років тому село самотужки почало зводити садочок. Нині до завершення робіт треба не так й багато – півмільйона гривень. «На минулій сесії обласної ради за сприяння Івана Балоги гроші були виділені для району на ці потреби, але через зрив районної сесії – село так їх і не отримало», - розповів сільський голова. Іван Балога запевнив, що хоча й із затримкою кошти на об’єкт таки надійдуть. Тому цілком ймовірно що за кілька місяців у дитсадку справлятимуть новосілля.
У Новоселиці громада просила допомогти з добудовою школи. Головний корпус зведено 49 років тому. Через нестачу приміщення два класи працюють в дитсадку. «Нині у нас навчається 102 дітей. З цього року в селі приріст населення, тобто за кілька років і в дитсадку і в школі буде більше діток. Той варіант, що його пропонує районна влада – довозити частину учнів в школу сусіднього села Черна для нас неприйнятний. На новий корпус треба й не так багато коштів, а це значно облегшить життя наших діток», - каже колишній директор школи, ветеран Великої Вітчизняної війни Тетяна Монда. З цим твердженням погоджується й кандидат в народні депутати Іван Балога. Він вважає, що влада має не закривати в селах школи, а навпаки – розбудовувати шкільну мережу. Щодо будівництва нового корпусу Новоселицького навчального закладу – пообіцяв всіляко лобіювати це питання на всіх рівнях.
Найголовнішою проблемою в Новоселиці залишається нестача питної води. Сільський голова Віктор Ворон каже, що в їх гірському селі півстолітня водопровідна мережа розсипається. На її оновлення потрібно близько 200 тисяч гривень. Вже цього літа село відчуває постійні перебої з подачею води. Іван Балога погодився, що подібна проблема – одна з найбільш актуальних для багатьох закарпатських сіл. «Маємо одні з кращих запасів питної води в країні, втім для закарпатців якісна питна вода вдома – проблеми. Бутафорією називаю прийняті програми державні програми – «Питна вода ». І в області прийнята така програма, але з року в рік вона перекладається, вносяться зміни, а реального наповнення – нуль. Лише якщо на її реалізацію держава виділятиме реальні кошти – ми зможемо крок за кроком вирішити цю проблему. І цього ми вимагатимемо від держави. Це суттєві інвестиції, адже вода – це життя, і необхідно, щоби у XXI столітті вона була доступною», - вважає Іван Балога.