
Сьогодні, 12 квітня у Чистий четвер, голова обласної ради Іван Балога зустрівся із єпископами та настоятелями практично всіх церков, що діють на Закарпатті.
Йшлося про актуальні питання церковних територіальних громад, плани на перспективу . Від представників влади участь в заході взяли й заступники голови облради Володимир Закурений та Андрій Сербайло, заступник голови ОДА Володимир Гоблик, керуючий справами виконавчого апарату облради Михайло Попович, міські голови Ужгорода та Хуста Віктор Погорєлов і Володимир Кащук, голова Ужгородської райради Михайло Фединець, депутати облради.
Серед присутніх були -керуючий Мукачівською єпархією УПЦ архієпископ Мукачівський і Ужгородський Феодор, секретар єпархії Петро Мурник, єпархіальний єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії Мілан Шашік, секретар Хустської єпархії УПЦ, архімандрит Єфрем, керуючий Закарпатською єпархією УПЦ КП єпископ Кирил, голова Союзу вільних церков християн євангельської віри України, єпископ Василь Райчинець, голова обласного об’єднання християн віри євангельської-п’ятидесятників Віктор Хрипта, голова обласного об’єднання євангельських християн-баптистів Іван Кондор, старший священик об’єднаної християнської євангельської церкви Живого Бога Михайло Балко.
Насамперед Іван Балога від імені депутатів облради та від себе особисто щиросердечно привітав присутніх з наступаючим світлим святом Воскресіння Христового та подякував за те, що, незважаючи на велику передсвяткову зайнятість, керівники релігійних громад винайшли можливість завітати в обласну владу та обговорити насущні проблеми.
«У нас одна місія, кожен на своїй ділянці роботи прагне того, щоб життя наших краян покращувалося, був спокій у домівках, а загалом у краї - взаємопорозуміння. Нині церква - це інститут суспільства, якому найбільше довіряє закарпатська громада. Багатонаціональне та поліконфесійне Закарпаття є зразком для інших регіонів, як мирно живуть різні національності різних віросповідань. Водночас ми маємо об’єднатися навколо вирішення проблем суспільства: безробіття, стану екології, зниження рівня достатку в родинах. З допомогою церкви маємо вирішувати й такі негативні прояви як алкоголізм, наркоманія, ігрова залежність. Церква має виховувати підростаюче покоління й допомагати викорінювати ці явища», - вважає Іван Балога.
Голова облради подякував всечестним отцям за їхні добрі справи, виховання молоді. Також керівник ради запевнив, що обласна рада й надалі вестиме з церквами відкритий діалог і сприятиме поетапному вирішенню питань, які того потребують.
Водночас Іван Іванович підкреслив, що закарпатські духовники завжди відгукуються на звернення органів місцевого самоврядування і чимало заходів на місцях проводиться за їх участі. Це сприяє порозумінню між краянами, терпимості і поваги один до одного, що в нашому багатонаціональному краї дуже важливо.
Керівники церков зі свого боку подякували Івану Івановичу за зустріч зокрема та представницькій владі в цілому за сприяння у вирішенні багатьох питань, які тривожать релігійні громади, та зазначили, що ці, напрацьовані, добрі взаємовідносини повинні міцнішати і розвиватися. Така взаємодія забезпечує збереження міжконфесійного миру та порозуміння в нашому суспільстві та допомагає нести слово Боже до людей з спокійним серцем. Найбільшим дарунком вони назвали те, що на теренах незалежної України всі церкви діють вільно, розбудовуються.
Архієпископ Феодор зауважив, що «Закарпаття - тихий й мирний край, де нема релігійних протистоянь. Влада підтримує церкви. У нас прекрасна модель співпраці на благо громади. Тому хочеться, щоби ця стабільність зберігалася, адже від цього залежить доля наших дітей».
Єпископ Мілан побажав радісних Пасхальних свят, та відзначив, що ідея проводити зустрічі влади та церкви задля вирішення проблем - на часі. «Господь нам дарував прекрасну землю, яку ми маємо оберігати. Ми можемо спільно діяти – покращувати стан довкілля. Особливо це актуально весною. Треба виховувати молодь, відповідальність у неї за навколишнє довкілля. Ми спільно маємо відповідати за вирішення екологічних проблем», - вважає єпископ.
Єпископ Василь Райчинець висловив вдячність за організацію діалогу влади і церкви. «Звісно, що проблем є чимало. І церква долучатиметься до їх вирішення». Також єпископ привітав всіх присутніх з найсвітлішими святами, які наближаються.
На завершення зустрічі Іван Балога побажав кожному щедрої Паски, Божої благодаті й примноження сонячних днів і років життя, постійної незворотної ходи із очолюваною Святою Церквою, оскільки кожна з них успішно виконує свою високу духовну місію, росте та міцніє на теренах Закарпаття.
ДЛЯ ДОВІДКИ:В області діє 1634 релігійних громад, 57 монастирів, шість духовних навчальних закладів, сім місіонерських товариств, дев’ять релігійних братств, три центри та 13 управлінь. За період з 1992 по 2010 роки збудовано 554 культових споруд. На сьогодні здійснюється будівництво ще 242 храмів та молитовних будинків. У 2011-тому році в області зведено 28 храмів.