
Серед шукачів роботи існує кілька поширених стереотипів, часто взаємовиключних.
Так, більшість незайнятих закарпатців, які намагаються знайти собі місце постійного заробітку, вважає, що майже неможливо влаштуватися як людям без досвіду роботи (простіше кажучи, студентам), так і тим, кому вже за 30–40 років.
«Усі ці поширені думки насправді не відповідають дійс¬но¬сті, – зазначила Ірина Прокопенко, керівник рекрутингової агенції «Пошук» під час прес-конференції в Ужгородському прес-клубі. – Згідно з нашими дослідженнями, серед людей, яких удалося працевлаштувати протягом останнього часу, 55 % склали представники двох старших вікових груп – від 31–40 до 41–55, так само високий відсоток (понад 30 %) і серед наймолодшої групи – 18–25-річних».
«Легко знайти роботу, тим хто справді хоче її мати. Хай як дивно, але роботодавці передусім віддають перевагу тим кандидатам, у яких горять очі, які щиро демонструють своє бажання працювати. Адже охочих нічого не робити й при цьому отримувати непогану зарплатню в нас нині й справді багато, тимчасом як готових серйозно працювати – катма», – зауважила керівник рекрутингової агенції.
Іншим аспектом пошуку роботи, на якому наголосила пані Ірина, стали інтернет-аферисти. Що не рік зростає кількість псевдокомпаній, які розміщують у Всесвітній мережі повідомлення про дуже спокусливі вакансії. Зателефонувавши ж за вказаними номерами, людина «поспілкується» з автовідповідачем, який за сеанс запису на співбесіду знімає з рахунку довірливого шукача роботи близько 90–100 гривень. Відрізнити оголошення аферистів від справжніх доволі просто: потрібно лише уважно придивлятися, чи вказана назва компанії в оголошенні (перевірка з допомогою Інтернету правдивості існування зазначеної компанії багато часу не займе). Якщо ні – це серйозна ознака того, що у вас просто хочуть видурити гроші.
Закарпатські роботодавці вдаються й до інших шахрайств, зокрема й такого, як використання безплатної робочої сили на час так званого випробувного терміну, а після його закінчення набирають нових працівників, також лише на правах стажерів. Ірина Прокопенко визнає існування такої проблеми в нашому краї. Єдиним помічним засобом, який може вберегти шукачів роботи від подібного прикрого досвіду, керівник агенції «Пошук» вважає офіційне працевлаштування.