
Домашня ізоляція осіб з позитивним результатом тесту на COVID-19 у Словаччині, як і карантин після тісного контакту з позитивним пацієнтом, було скорочено з десяти до п'яти днів.
Ізоляція триватиме п'ять днів, якщо протягом останніх 24 годин у позитивно тестованої людини виникають симптоми, що заважають роботі. Протягом наступних п'яти днів ця людина має носити респіратор без клапана видиху у громадських місцях. Діти у школах та освітніх закладах також можуть носити маску.
За позитивних тепер сприймаються і люди, які отримали позитивний результат після домашнього антигенного тесту. Проте цей результат має бути оцінений терапевтом.
Карантин після тісного контакту з позитивною людиною буде проходити у двох режимах. Обов'язковий 5-денний карантин буде застосовуватися до нещеплених і щеплених без третьої дози бустерної, у яких минуло більше дев'яти місяців після вакцинації.
Якщо симптоми не виявляються, людина має носити респіратор у громадських місцях ще п'ять днів після карантину. З появою симптомів захворювання під час карантину загальний порядок дій визначатиме лікар загальної практики.
Обов'язковий карантин після тісного контакту із зараженим не поширюється на повністю вакцинованих з бустерною дозою, повністю вакцинованих протягом останніх дев'яти місяців, а також тих, які перенесли COVID-19 менше 180 днів тому за умови відсутності симптомів. Хоча й їм слід носити респіратор у громадських місцях протягом семи днів.
Лікар загальної практики може ухвалити рішення про карантин, якщо, наприклад, йдеться про тісний контакт з позитивною людиною в одному домашньому господарстві. Тісним контактом тепер вважається взаємодія з людиною з позитивним результатом тесту, який був без респіратора у приміщенні понад п'ять хвилин. Під визначення також підпадають випадки, коли люди подорожували разом на транспорті понад п'ять хвилин.
До речі, цифровий COVID-сертифікат Європейського Союзу з 1 лютого тепер діятиме протягом дев'яти місяців. При вакцинації третьою дозою, термін дії документа автоматично продовжується ще на один період. Дев'ять місяців відраховуються з введення другої дози дводозової вакцини або введення однодозової вакцини.
Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.
Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.
Дізнайся першим!