Керівники районів Закарпаття

17
0

схвалюють дії президента

У середу, 4 квітня, відбулася нарада керівництва облдержадміністрації та облради з головами районних рад і державних адміністрацій. На порядку денному стояло одне питання – суспільно-політична ситуація в державі і області зокрема, реакція місцевих органів влади Закарпаття на підписання Президентом України Указу «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України п’ятого скликання». Голова облдержадміністрації Олег Гаваші щойно повернувся з наради голів облдержадміністрацій, яка відбулася в Києві під головуванням Президента України Віктора Ющенка.

Керівник області зупинився на тих причинах, які викликали цю політичну кризу, та завданнях, що стоять перед органами місцевого самоврядування у зв’язку із виходом Указу Президента про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України (Указ офіційно опублікований в “Офіційному віснику Президента України”).

- Ситуація у всіх областях стабільна, всіма органами влади проводиться планомірна робота, - підкреслив Олег Гаваші. - На сьогодні в державі нема ніякого надзвичайного стану – є політична криза, пов’язана з питаннями взаємостосунків гілок влади.

Як відомо, вибори до парламенту 2006 року були визнані, в тому числі і світовою спільнотою, як одні із найдемократичніших та найчесніших. Тому питання про результати цих виборів ніколи не виникало. Дотримання їх результатів гарантувалося в першу чергу Конституцією, законами нашої держави. Згідно з цими законами волевиявлення людей щодо обранців у Верховну Раду мало бути закріпленим створенням фракцій. Практично у всіх фракційних положеннях говориться про те, що депутат має голосувати, керуючись рішеннями, які приймає фракція, депутатам заборонено переходити з фракції у фракцію і т. ін., - наголосив Олег Гаваші. - Що ж відбулося насправді? За обіцяні посади, підкупом депутати почали переходити із фракцій. Тобто маємо перше порушення – підміна результатів виборів.

Друге. Жодні домовленості, жоден пункт Універсалу, які мали реалізовуватися в тому числі через Верховну Раду, не були нею закріплені.

Третє. Народними депутатами приймалися неконституційні закони. Один з них – Закон про Кабмін. У чому його неконституційність? Пропозиції щодо кандидатур Прем’єр-міністра повинен вносити Президент. Те ж стосується кандидатур міністрів оборони, закордонних справ. Але подальші дії коаліції засвідчили, що Закон про Кабмін був поставлений над Конституцією України.

Враховуючи сказане, Президент України прийняв рішення провести переговори з керівництвом, під час яких домовитися і прийняти рішення про врегулювання всіх цих питань. Президент пропонував створити єдину комісію, в яку би входили представники і Кабміну, і Верховної Ради, і Секретаріату Президента, і громадських організацій, яку б очолила видатна людина, котрій довіряють всі ці інституції. Ця комісія узагальнювали б і при необхідності вносила загальні зміни до Конституції із обговоренням та проведенням референдуму.

Президент наполягав, щоб норми, записані в Універсалі, були сформульовані як закони, тоді б ніхто не піддавав сумніву, необхідно чи ні виконувати їх, і не виникали б інші тлумачення положень. З головою Верховної Ради було узгоджено, що у вівторок парламент обговорить ці питання, зокрема щодо скасування Закону про Кабмін і вирішення кадрових питань в правоохоронних органах. Але через півгодини з’ясувалось, що, незважаючи на цю обіцянку, зібрано позачергове засідання Верховної Ради і підготовлені ті проекти, з якими більшість з нас ознайомлені із засобів масової інформації.

Тому Президент України видав Указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України, розуміючи, що справа зайшла у глухий кут і ніхто не збирається виконувати домовленості.

На нараді під головуванням Президента України голови обласних державних адміністрацій практично одноголосно, крім міських голів Києва, Севастополя та голови Кабінету Міністрів Автономної Республіки Крим, підписали заяву про підтримку Указу Президента.

Олег Гаваші звернувся до керівників районів зробити все можливе, аби в області відбулися чесні і прозорі вибори, та надавати всебічну допомогу громадським організаціям, політичним партіям у реалізації їх зусиль, спрямованих на підвищення правової культури учасників виборчого процесу, створення нормальних умов для волевиявлення народу під час дострокових виборів, забезпечити функціонування гарячих телефонних ліній з питань, пов’язаних з дотримання виборчого законодавства. Голова ОДА звернувся і до засобів масової інформації з проханням утримуватися від матеріалів, які призводять до підвищення соціальної напруги, містять наклепницьку інформацію про політичні партії, їх лідерів, кандидатів тощо.

Перед присутніми на нараді керівниками правоохоронних органів області – СБУ, міліції та прокуратури – Олег Гаваші поставив завдання забезпечити в області порядок і громадський спокій та не втручатися в політику. «Політичну кризу, яку зараз маємо, повинні розв’язувати політики, а не люди у формі», - наголосив голова ОДА.

Насамкінець учасники наради прийняли заяву на підтримку дій Президента України, яку одностайно підписали голови держадміністрацій та рад всіх 13 районів області.

ЗАЯВА

керівників органів державної влади та місцевого самоврядування Закарпатської області

Останнім часом в українському суспільстві назрівала політична криза, яка несла в собі загрозу конституційному ладу, соціально-політичній стабільності держави та демократичним свободам її громадян. Трибунні заяви окремих політиків перейшли в реалії нашого життя. Правляча коаліція, не приховуючи своєї головної мети – узурпувати владу, прагнула повернути країну в часи тоталітаризму, відновити тіньові схеми в економіці країни і загалом змінити зовнішньополітичний курс Української держави.

Постійне невиконання політичних домовленостей представниками антикризової коаліції, недотримання ними положень Основного Закону України, фальсифікація волевиявлення народу, політизація правоохоронних органів призвели до ситуації, яка могла мати непередбачувані та неконтрольовані наслідки. Тому Указ «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України п’ятого скликання», підписаний Президентом України 2 квітня 2007 року, – той рішучий крок Глави держави, якого очікувало суспільство. Це єдино правильне рішення, яким Президент України Віктор Ющенко виконав покладені на нього українським народом обов’язки Гаранта конституційних прав і свобод громадян нашої незалежної держави.

Сьогоднішня ситуація в країні вимагає від усіх нас – кожного свідомого українця – чіткої громадянської позиції та національної свідомості. Ми заявляємо про повне схвалення і підтримку позиції Глави держави. І готові неухильно виконувати Указ Президента України та положень чинного законодавства щодо проведення чесних і демократичних виборів до Верховної Ради.

Від імені легітимних органів державного управління та місцевого самоврядування області заявляємо про те, що громади міст і сіл краю проявлять належну згуртованість, твердість і послідовність у відстоюванні демократичних свобод, інтересів держави і рідного Закарпаття.

У цей визначальний для демократії час звертаємось до лідерів громадсько-політичних, національно-патріотичних сил, до кожного закарпатця згуртуватися довкола Президента України і єдиною силою протистояти спробам узурпації влади. Закликаємо вас до толерантності, виваженості і мудрості, щоб громадянська позиція кожного закарпатця була державницькою і патріотичною.

Український народ – це єдине джерело влади в державі. Ми глибоко переконані, що дострокові вибори до Верховної Ради України повернуть йому контроль над діяльністю вищих гілок владних структур і сприятимуть подальшій побудові сучасної демократичної країни.

Заявляємо, що органи виконавчої влади та місцевого самоврядування забезпечать вільне волевиявлення всіх громадян, економічну та політичну стабільність в області, дотримання конституційного ладу.

Слава Україні!

Прийнято 4 квітня 2007 року

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також