Облаштували величезний басейн прямо вдома? Це дуже класно, бо не доведеться щоразу вишукувати вільний час у щільному графіку на відвідини аквапарків, річок, озер та інших водоймищ.
Але не достатньо просто змонтувати басейн, налити води – і на цьому крапка. Штучне водоймище потребує регулярного і дуже ретельного догляду, щоб вода в ньому залишалася придатною для купання упродовж всього терміну його використання. Тому хімія для басейнів – це саме те, що вам обов’язково потрібно купити.
Та якщо ви вперше монтуєте басейн вдома і не дуже знаєте, які засоби для обробки води вам потрібні, тоді ця публікація саме для вас, оскільки далі ми поговоримо про ту хімію для басейнів, якою потрібно обзавестися в першу чергу.
Хімія для дезінфекції води
Вода у штучному водоймищі, яка постійно стоїть, - це просто ідеальне середовище для розмноження бактерій, мікроб і навіть вірусів. Щоб цього не допустити, потрібно щоразу використовувати препарати для дезінфекції води.
Така хімія добре справляється з мікроорганізмами, знезаражує воду, висвітлює її, запобігає негативному впливу органічних забруднювачів на чашу та інші елементи басейну.
Важливо: використовуючи будь-яку хімію для обробки води, уважно читайте інструкцію із застосування та дотримується алгоритму застосування, який пропонує виробник.
Альгіциди проти водоростей
У стоячій воді також активно появляються і поширюються водорості:
- Зелені та бурі;
- Жовті і червоні.
А така, так би мовити, рослинність робить водоймище непривабливим і навіть небезпечним для купання.
Щоб не допустити такого явища, важливо використовувати альгіциди – це спеціальна рідина, яка має антибактеріальний та бактерицидний ефект, справляється також і з грибками.
Як правило, альгіцид використовують як доповнення до основної хімії для обробки води, тому обов’язково врахуйте це.
Засоби регулювання кислотності
Рівень рН води у басейні – це дуже важливе питання, бо якщо нехтувати ним, надто високий рівень кислотності у водному середовищі викликатиме корозію металевих частин, а також негативно впливає на шкіру та слизових тих, хто плаває у басейні.
Крім того, надміру кислотна вода мутніє, на стінках басейну виникає накип.
Тому виникає потреба використовувати засоби для зниження (чи підвищення) рівня рН у воді. Але перш ніж застосовувати препарат, потрібно провести виміри кислотності. Для цього використовують спеціальні смужки.
Довідково: оптимальний рівень рН води у басейні повинен бути в межах 7,2-7,4, при цьому допускається незначне відхилення, але не більше 0,2.
І ще один важливий момент: для видалення бруду з басейну також потрібно використовувати коагулярти, які ніби збирають дрібний бруд до купи, а далі справа за механічним фільтром, який також повинен бути у штучному водоймищі.
Підсумовуємо
Вгорі ми згадали про ключові препарати, які варто використовувати для обробки води в домашньому басейні, щоб водне середовище в ньому було безпечним для водних процедур.
Тому обов’язково врахуйте це і обирайте тільки якісну хімію для басейній, бо від цього залежатиме кінцевий результат.
На правах реклами