Хто врешті-решт має чистити тротуари від снігу та боротись з ожеледицею в Ужгороді?

27
5

З року в рік міська влада та ужгородці традиційно нарікають одне на одного: керівництво просить містян почистити від снігу тротуари перед своїми будинками, а жителі стверджують, що це робота комунальників. Тоді хто ж, врешті-решт, зобов’язаний прибирати міські тротуари та яка відповідальність чекає за невиконання цього?

Директор департаменту міського господарства Олександр Костенчук пояснює, що всі ці нюанси чітко прописані в Правилах благоустрою Ужгорода: «За Правилами, і тротуар, і зелену частину до бордюру перед своїм будинком повинен утримувати його власник – сюди відноситься покіс трави, підстрижка газонів, прибирання снігу тощо. Власники магазинів, кафе мають таке ж зобов’язання».

Що стосується мешканців багатоповерхівок, то тут ситуація дещо інша: «На сьогодні такого поняття як комунальна власність вже не існує. Весь житловий фонд - це власність мешканців, згідно законодавства власники квартир є співвласниками житлового будинку. Тому, до прикладу, ужгородська шістнадцятиповерхівка є власність мешканців, тож згідно неї діють ті ж правила – її прибудинкову територію повинні прибирати мешканці. У нас це роблять ЖЕКи за кошти тих же жителів», - пояснює пан Олександр.

Однак є ще поняття основних, магістральних вулиць. Їх прибирає місто, а, точніше, підприємство яке виграло тендер на прибирання.  Але тим, хто живе на додаткових, внутрішньоквартальних  територіях не варто чекати, що за них наведе порядок місто, уточнює керівник департаменту міськгосподарства.

Схожу думку висловлює і правозахисник, керівник Громадської ради міста Ужгород Олександр Пересоляк: «Кожен несе відповідальність за свою власність: мешканці за будинки та території, які до них відносяться, а місцева влада в особі її комунального підприємства КШЕП  - за дороги, що є комунальною власністю – це все вказано в Правилах благоустрою Ужгорода. Щодо багатоповерхівок, то тут обов’язок прибирання покладено на балансоутримувачів, тобто ЖЕК, ОСББ, ЖБК».

Разом з тим, в міськраді пояснюють, що в разі невиконання мешканцями своїх законних зобов’язань, Муніципальна комісія складає адміністративний протокол по 152-ій статті Адміністративного кодексу. Розмір штрафу становить від 20 до 100 неоподаткованих мінімумів, тобто 340-1700 гривень. Таке стягнення може накладатись на мешканця необмежену кількість разів, аж поки останній не усвідомить, що прибирання тротуару є його обов’язком.

Юлія Барабан, Мукачево.net

Коментарі

ОП
Олександр Пересоляк

Деяке уточнення та доповнення до статті: Що стосується мешканців багатоповерхівок, то тут ситуація дещо інша: на сьогодні комунальної власності у багатоповерхівках майже не залишилося. Весь житловий фонд - це власність мешканців, згідно законодавства власники квартир є співвласниками житлового будинку. Однак специфіка цієї власності така, що частка кожного мешканця за ним персонально не закріплена – спільна сумісна власність, а тому обов’язок належного утримання покладається на експлуатуючу організацію.

С
свій

та неморочте голову!! кіть дома сидете та моглибисьте коло себе прочистити вчіться якось жити по людськи!!!

Б
Берiв

Цигани най метуть!!!!

В
Вася

А я переніс бодюр під самий фундамент паркану. Кому тепер приберати то шо від бордюра до дороги?

У
ужгородка

"...таке стягнення може накладатись на мешканців" - а чому не накладається?

Читайте також