Хуст страйкував

7
0

Місцеві підприємці-перевізники шукали справедливості на районному “Майдані”

Конфлікт між підприємцями-автоперевізниками Хустського району назрівав протягом чотирьох місяців. Саме стільки часу керманичі приміського транспорту просили районне керівництво вислухати їхні вимоги. Однак, після того, як районна влада категорично відмовилася від укладання угод про пільгове перевезення громадян між автоперевізниками та відділом соцзахисту, маршрутники під стінами райдержадміністрації та райради зібрали справжній страйк. А дістатися Хуста в цей день інакше, як на своєму авто або пішки, було неможливим.

На площі Незалежності в центрі в Хустаі зібралося близько 200 страйкарів та майже 100 „ГАЗельок” та „ПАЗиків”. Головні вимоги страйкарів – ліквідація комунального підприємства „Хустська районна служба автоперевезень” та укладення прямих угод з відділом соцзахисту РДА про відшкодування перевезень пільгових категорій громадян. Страйкарі зізналися кореспонденту «Старого Замку «Паланку», що їх всілякими методами змушували платити згаданому підприємству (котре виступило посередником між відділом соцзахисту та ними) півтори гривні за один зворотній рейс автобуса та ділитися певним відсотком з державних відшкодувань за перевезення пільгових категорій громадян.

Зокрема, Павло Томишин, член асоціації автоперевізників Хустського району, розповів нашому кореспондентові, що „Хустська районна служба перевезень” у районі фактично взяла на себе повноваження Державтоінспекції та правоохоронних органів. Справа в тому, продовжує пан Павло, що це підприємство колись створили ніби для того, щоб протидіяти нелегальним перевізникам та налагодити перевезення пільгових категорій людей. Тому кошти, які виділялися з відділу соціального захисту хустської райдержадміністрації на пільгові перевезення, автоматично надходили на рахунок цього підприємства.

Насправді ж, зі слів страйкарів, ця структура – посередник, окрім здирництва, ніяким налагодженням перевезень не займалася. Тому й було запропоновано керівництву району її ліквідувати. Про це, каже Павло Анишинець, мова йшла ще в кінці минулого року, потім у кінці лютого вже 2007-го. „Але до нас не прислухалися. Тому ми не витерпіли цієї байдужості й вирішили зробити такий собі хустський Майдан” – продовжує страйкар.

У свою чергу Михайло Мойсей, начальник відділу соцзахисту Хустської райдержадміністрації, розповів нашому кореспондентові, що термін укладання двосторонніх угод з перевізниками та відшкодування їм втрат на пільгові перевезення, закінчився ще другого березня. Він також додав, що наразі підписано лише дві такі угоди, а решта – тринадцять підприємців району – мовляв, так і не з’явилися для підписання документів.

Коли в центрі Хуста таки організувався справжній Майдан ( подивитися на збори маршрутників підійшло ще зо 300 хустян ), до страйкарів вийшло керівництво району й запропонувало владнати конфлікт підписанням прямих угод. Однак, про ліквідацію „Хустської районної служби автоперевезень” мова не йшла.

Страйкарі отримали напіврезультат і почали потроху розходитися, щоб відновити рух автобусів приміського сполучення. Зараз вони в очікуванні сесії хустської райради, яка під кінець тижня розгляне протест міжрайонного прокурора про незаконні дії „Хустської служби автоперевезень”

Федір Король

"Старий Замок "Паланок"

Фото Тараса Бори

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також