Хвороба, яку замовчують. Шляхи вирішення незручної проблеми

24
0

Хворі на геморой часто відкладають візит до проктолога через сором, продовжуючи терпіти біль, який може бути дуже сильним.

Але важливо розуміти, що ця хвороба легко лікується на ранній стадії, головне вчасно звернутися до фахівця, який обережно проведе огляд і поставиться до пацієнта тактично і з розумінням. В «ОН Клінік» працює лікар-проктолог Худинець Михайло Михайлович, який заслужив вдячність пацієнтів уважним ставленням до незручної проблеми і дієвими рекомендаціями, які допомагають хворим позбутисязахворювань прямої кишки.

У 2009 році Михайло Михайлович закінчив інтернатуру і був прийнятий на посаду хірурга до Києво-Святошинської ЦРЛ. За три роки він отримав досвід проведення багатьох надскладних операцій. Продовжив Михайло Михайлович свою кар’єруу хірургічному відділенні Державного авіаційного центру "Жуляни". Де б не випадало працювати хірургу Худинцю М. М. за 11 років хірургічної практики, він завжди сумлінно виконував свою роботу, допомагаючи зберегти або повернути здоров’я пацієнтам.

Що лікує проктолог

Болісні відчуття під час випорожнення, кров’янисті виділення і набряк заднього проходу – з такими симптомами звертаються пацієнти до лікаря-проктолога, який займається лікуванням хвороб кишківника та анусу.

Подібні симптоми можуть означати наявність різних захворювань нижнього відділу кишківника, але найбільш поширеними серед них є геморой, анальні тріщини та поліпи.

Геморой

Геморой - це захворювання вен прямої кишки, яке виникає внаслідок розширення судин та утворення тромбів. При цьому відбувається поява гемороїдальних вузлів, які можуть бути внутрішніми або зовнішніми. На початку симптоми хвороби ледь помітні – це невеликий дискомфорт, печіння в задньому проході під час дефекації. Згодом може з’являтися кров у калових масах, біль, який дедалі стає нестерпнішим, особливо під час випорожнення.

Причиною появи геморою спеціалісти називають вживання жирної, гострої їжі, що подразнює слизову кишківника, запори, малорухливий спосіб життя, сидячу роботу, вагітність та ін.

Захворювання легко піддається лікуванню при своєчасному діагностуванні, але потребує подальшого коригування способу життя пацієнта (зміни раціону харчування, регулярних помірних фізичних навантажень) .

Анальні тріщини

Анальні тріщини можуть з’являтися через механічне травмування тканин заднього проходу та застійні процеси в органах малого тазу.

Поліпи

Поліпи прямої кишки – це новоутворення на слизовій поверхні кишківника. Зазвичай вони не викликають дискомфорту, але потребують контролю з боку проктолога через ймовірність їхнього переродження у ракові тканини.

Кар’єра в медичному центрі «ОН Клінік»

Худинець М. М. працює лікарем–проктологом в медичному центрі «ОН Клінік Ужгород» з 2018 року. В ході своєї роботи Михайло Михайлович використовує мініінвазивні технології лікування геморою, наголошуючи на тому, що саме такі нетравматичні методики дають можливість уникати тривалої госпіталізації пацієнта і пришвидшитивідновлювальний період. Малоінвазивні втручання проводяться амбулаторно, протягом 10-30 хвилин і є безболісними для хворих.

В практиці Михайла Михайловича була пацієнтка, яка прийшла на прийом через 6 місяців після пологів. Весь цей час вона не наважувалася звернутися до проктолога, потерпаючи від сильного болю у прямій кишці. Також пацієнтка скаржилася на наявність крові у фекаліях, регулярні запори, що робили процес випорожнення ще більш болісним. Фахівець з державної лікарні призначив жінці в якості лікування лише місцеві препарати: свічки, мазі тощо, але вони не позбавили пацієнтку неприємних симптомів. Після огляду Худинець М.М. діагностував геморой 3-ї стадії в ускладненій формі.

Лікар запропонував лазерну вапоризацію (лазерокоагуляцію), процедуру, яка є мініінвазивною і полягає в тому, що гемороїдальні вузли випаровуються, а саме місце ураження запаюється і згодом заживає.

Після лазерної коагуляції гемороїдальних вузлів, вже за 14 днів у пацієнтки повністю зникли всі симптоми геморою. Дякуючи лікареві жінка змогла повернутися до повноцінного життя без болю і неприємних відчуттів.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також