Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив про необхідність збільшити до 5 років перехідний період для впровадження положень закону про освіту про мови навчання представників нацменшин.
Водночас глава МЗС підкреслив, що жодна країна НАТО не може використовувати Альянс для вирішення двосторонніх питань.
Для того, аби угорська нацменшина Закарпаття почувала себе «повністю вдома» і відчувала опіку України, потрібно припинитипроцес її обмеження, оскільки «вони живуть в анклаві без належних знань української і ми їм в цьому повинні допомогти»
Потрібно змінити методику вивчення української мови, викладання ряду предметів українською мовою і навчання педагогів, - впевнений Клімкін.
За його словами, необхідно збільшити перехідний період для реалізації мовної статті законів про освіту до 5 років.
«За два роки ми його виконати не зможемо», - констатував глава МЗС.
Клімкін також заявив, що в іншому випадку, вказуючи на Росію, відбуватиметься спекулювання на законі й роздмухування емоцій на цьому ґрунті.
«Це НАТО підтримує, але в той же час ми не хочемо зробити угорців менше угорцями. Це важливе питання їх національної ідентичності і важливе питання, яким чином вони одночасно можуть бути хорошими громадянами України і одночасно угорцями за національну ідентичність. Ми цієї мети повинні досягти. І позиція НАТО завжди була дуже чіткою", - підкреслив Павло Клімкін.