КМКС наполягає на змінах 7 статті освітнього закону, посилаючись на рішення Венеційської комісії

14
7

І це при тому, що у питанні офіційних мов ЄС, якою є угорська, експерти Ради Європи закликають не до змін у законі, а «повною мірою використовувати гнучкість, передбачену п. 4 ст. 7».

У цьому пункті йдеться про те, що навіть після 4 класу учні зможуть вивчати кілька предметів не на державній, себто не на українській, а інших мовах, які є офіційними у ЄС. Угорська є такою мовою.

Та попри це в заяві, яку поширило Товариство угорської культури Закарпаття (КМКС) у вівторок, 12 грудня заклякається саме до змін 7-ї статті.

– Громадська організація «Товариство угорської культури Закарпаття» (ГО «ТУКЗ – КМКС») вітає те, що висновок Венеціанської комісії звертає увагу на проблеми, які були порушені нашою організацією у зв’язку із Законом України «Про освіту», та підтримала позицію національних меншин, згідно з якою «прийнятним вирішенням проблеми були б, швидше за все, внесення змін до статті 7 Закону та заміна теперішнього положення на більш виважений і більш чітко сформульований текст».

ГО «ТУКЗ – КМКС» вітає, що висновок Комісії пропонує якнайшвидше розпочати двосторонні перемовини між Україною та зацікавленими країнами, а також органами державної влади й представниками національних меншин.

Наше Товариство сподівається, що керівники Української держави, відповідно до їхніх обіцянок, візьмуть до уваги висновок Венеціанської комісії й сприятимуть внесенню змін до статті 7 Закону України «Про освіту», які поряд з тим, що забезпечуватимуть відповідні умови вивчення державної мови, не звужуватимуть наявні права національних меншин навчатися рідною мовою, – йдеться у заяві.


Зауважимо, що до подібної інтерпретації висновків Венеційської комісії вдався і офіційний Будапешт у заявах міністра МЗС Пейтера Сійрято. У відповідь на це українське МЗС закликало угорських колег утриматися від вільного тлумачення висновків комісії.

Коментарі

Є
Євген

До Михайла - Вами й мадяри зацікавилися, блазню: - Угорський уряд виділив фірмі сотні мільйонів для пошуку найманих українських робітників...ойойой що буде що буде...

М
Михайло

Євгену максимум 15 років судячі по коментам.СБУ м грозится ойойой що буде що буде

Є
Євген

До маргінала. Пиши більше - кіберпідрозділ СБУ тим опікується, блазню. На тебе чекає призов до українського війська, або нари із альтернативою довіку мити угорські туалети. Вільному - воля, спасенному - Рай.

Є
Євген

До Мікулаш. Ваша примітивна провокація ница й негідна. Усі відомості про українське студентство за кордоном вивчено й ретельно проаналізовано CEDOS.org.ua у публікації "Українські студенти за кордоном: скільки і чому", т.з. Угорський ВУЗ "Дурачком" займає перші місця з кінця у рейтингу.

Є
Євген

"Хто дужче дме, той лучче грає"...такому навчає почесний професор Дербценського університету Путлєр мадяр нерозумних...Брати на горло висуваючи попередні умови ще до початку перемовин є шантажем. Тим часом Єврокомісія подала на Угорщину в суд через закон про освіту який дозволяє закрити Центральноєвропейський університет (CEU), заснований в 1991 році філантропом і мільярдером Джорджем Соросом = нехай їм суд добряче у баняк порожній настукає!

М
Мікулаш

Ну чому українська сторона все ще прикидується "Дурачком" ? Ну як можна "вивчати кілька предметів не на державній", тобто Угорській, отримати потім повну середню освіту на угорській мові і поступити в Угорський ВУЗ ?

І
Історик

От клоуни

Читайте також