
Угорський уряд вирішив надати 50 мільйонів форинтів (EUR 160 000) для фінансування ромських культурних проектів. Про це заявив Карой Цібере, державний секретар з питань соціального забезпечення у Міжнародний день ромів, що відзначається 8 квітня.
За словами Цібере, уряд Угорщини планує підтримувати всі ініціативи на шляху до розуміння культури ромського населення. Кошти надаються для участі угорських ромів у виставках, для організації літературних та музичних вечорів, фестивалів, танцювальних вистав і презентацій фільмів.
Згідно з переписом 2011 року, офіційно роми становлять 3,16% населення Угорщини - 315 583 особи. Це найчисленніша меншина в країні, за іншими оцінками чисельність циган в країні складає від 6 до 10 відсотків від усього населення – до 2 млн чоловік. Адже під час останнього перепису майже 1,5 млн опитуванних не забажало відповісти про свою етнічну приналежність.
Найбільше їх проживає у східних областях, що межують із Україною (Закарпаттям) та Словачинною.
Сьогодні кожна п'ята або шоста новонароджена дитина в Угорщині належить до ромського етносу. Виходячи з нинішніх демографічних тенденцій частка ромського населення в країні може збільшитися вдвічі до 2050 року.
В Україні офіційно ромів зареєстровано близько 50.000, з них найбільше на Закарпатті - 14 000 чоловік. Такі дані перепису населення 2001 року.
Однак за неофіційними оцінками кількість ромів на Закарпатті може сягати 40-50 тис. (до 4 відсотків населення). Основним місцем проживання закарпатських циган є рівнинні райони області (Берегівський, Мукачівський, Ужгородський та Виноградівський). Рідною мовою більшості циган Закарпаття є угорська, її назвали рідною майже 2/3 ромів області.
На фото – соціальний експеримент у найбільшому поселенні угорських ромів у містечку Тісавашварі, поблизу Ніредьгази. Діячі з різних політичних партій намагаються залучити місцевих ромів до прибирання навколишнього середовища, де вони мешкають.