У прикордонному містечку Нірбатор, що недалеко від Закарпаття, члени місцевої спілки пенсіонерів провели свято проводу зими. Для цього влаштували "діснотор" - традиційний забій свиней.
Це може дивувати чи навіть шокувати, але сам ритуал вже давно став в Угорщині популярною туристичною атракцією.
При чому ця традиція розповсюджена у багатьох європейських країнах. І має свої відповідні назви. Наприклад, в Болгарії (колене на прасе), Польщі (swiniobicie), Чехії та Словаччині (zabijacka), Італії (maialata), Молодві та Румунії (taiatul porcului, Ignat), Словенії (koline), Португалії (matança), Іспанії (matanza), тощо.
У спеціальному параграфі положення Європейського Союзу No. 852/2004, 853/2004 и 854/2004 про гігієну харчових продуктів йдеться і про забій свиней.
В основному цей ритуал відбувається взимку. Зазвичай у селах свиней забивають, як у давнину, за допомоги дуже гострих ножів. Роблять це професійні "гентеші", і ця професія раніше передавалася від батька до сина. Однак у багатьох угорських селах вважається, що кожен справжній чоловік має бути ще й справним "гентешем".
Після забою кров ретельно збирають, адже її використовують для приготування багатьох м'ясних делікатесів. Тушу ретельно миють та обпалюють, а далі розбирають.
Із свинини угорці роблять велику частину традиційних страв - гурку, домашні колбаси, бограч-гуляш тощо.
Слід зазначити, що у селі Геча на Закарпатті проводили єдиний в Україні фестиваль свинорізів, де можна було у повній мірі ознайомитися з працєю різників-"гентешів". Однак через протести екологічних організацій це традиційне свято змушені були зробити менш кривавим. І сам процес забою свиней більше не відбувається привселюдно. Таким чином один з найвідоміших фестивалів втратив свою родзинку та перетворився просто на звичайний кулінарний.