В січні студенти 1 та 5 курсів опинилися у досить скрутній ситуації. Справа в тому, що вони отримали по 232 гривні стипендії.
Тим не менше ще в грудні 2013 року студенти всіх факультетів і курсів Ужгородського національного університету отримали стипендію розміром 1228 грн. 00 коп. На засіданні Вченої ради університету всім її членам було повідомлено, що вони повинні розповісти своїм студентам про те, що така сума виплачується як «попередня» за січень місяць, оскільки внаслідок подій в державі неясно, що надалі буде з державним бюджетом.
Звичайна ж стипендія студента становить приблизно 730 гривень в місяць.
Також слід нагадати, що існує практика 13 стипендії, як і 13 зарплати, і внаслідок індексації в кінці кожного року студентам виплачується «премія» з коштів, що залишились.
Разом з тим відомий факт, що державний бюджет приймається на один рік, тому виплата частини стипендій «наперед» є неможливою.
Тим не менше у січні студенти 1 і 5 курсів отримали стипендію в розмірі 232 грн. 00 коп., а студенти 2,3,4 курсів - по 730 грн.
Молодь звернулась до розрахункового відділу з питанням, в чому підстава такого «зрізу коштів» в майже 500 грн. більш, ніж двом тисячам студентів.
Працівники даного відділу відповіли, щоб студенти раділи розміру грудневої стипендії. Наступною пролунала версія про те, що з першого і п'ятого курсів злітає з стипендії найбільша кількість студентів. Зрештою у відділі відмовилися відповідати і сказали телефонувати деканам.Декани, в свою чергу, перенаправляли студентів до голів Студради і Профкому студентів. Останні озвучили версію навчального відділу про стипендію «наперед», запевняючи, що в разі стабілізації ситуації в державі студентам 1 та 5 курсів повернуть недоплачені кошти в лютому , або ж 1 і 5 курси отримають нормальну стипендію, а 2,3,4 курси отримають як ми, в січні, по 232 грн.…
І от на одному з останніх мітингів проти Ващука це питання піднялося знову.
Федір Григорович Ващук на питання про стипендії обурено поцікавився: «А скільки ви отримали в грудні?!» Потім сказав, що фінансовими питаннями займається, Федір Шандор, який нібито відповідає за процес виплати стипендій і зможе показати студентам всі відомості по оплаті.
Наступного дня студенти звернулися до пана Шандора з цим питанням, на що він здивовано відповів, що не знав за таку мізерну виплату, і потім відповів, щоб молодь не переживала... і побіг з телефоном в руках в невідомому напрямку. Наступного ж дня всім курсам прийшла однакова стипендія.
Студентам знову рушили у розрахунковий відділ, де їх перенаправили до головного бухгалтера. Останній на запитання « Як стипендія може виплачуватись наперед?» реагував зі здивованим обличчям. Працівники цього відділу знову відхрестилися від відповідей, а головний бухгалтер університету на запит відповіла наступним чином: "Відомості я вам показати не можу, тому що діє Закон про захист персональних даних, проте через півгодини прийдіть за довідкою про доходи, якщо хочете, на окремого студента".
Шершун А. студентка 5 курсу спеціальності "політологія", яка власне і розповіла про ці митарства, взяла довідку на себе, і ще на одного студента фізика-третьокурсника для порівняння виплат між «обділеними» і "нормально виплаченими".
Забираючи довідку студенти вкотре спитали,в чому причина такого непорозуміння з виплатами. Тут все нарешті стало зрозуміло. Людям повідомили, що 2,3 та 4 курсам зарахували ці гроші як премію, а 1 та 5 курсам - як січневу стипендію. На запитання, яким чином обирали курси, прозвучало посилання на наказ керівництва.
До речі, у довідці про доходи, яка надана бухгалтерією, дійсно вказано, що сума за січень у студента 5 курсу становить 232 гривні, проте без зазначення підстав.
Таким чином, керівництво у обличчі Федора Ващука "скинуло" відповідальність на Федора Шандора, котрий пояснень не дав. Головний бухгалтер теж послалася на ректора. Ось так 500 гривень від більше ніж 2000 державників зникли у невідомому напрямку.
Мукачево.net