Звичайний бобер на вигляд тварина не надто агресивна. Але й він може становити небезпеку для людини, якщо є носієм вірусу сказу.
За останній роки випадки нападу скажених бобрів на людину значно зросли. Зафіксовані вони також в Україні та в сусідній Угорщині.
Днями тварина напала на жінку, яка вигулювала свого собаку в денну спеку, зайшла по коліно в Дунаї на районі Непсігет у Будапешті. Жінку спочатку щось вдарило, а потім вона відчула різкий біль у нозі.
У воді вона помітила бобра і тому негайно звернулася за медичною допомогою. Нині постраждала проходить тривалий курс лікування та щеплення, - повідомляє видання RTL.
«Вона тепер отримує різні процедури, це звісно, помірно болісно, але аж ніяк не приємно», – коментує представник епідеміологічної служби Будапешта Давід Надь.
Кількість бобрів у Дунаї значно зросла за останні десять років, тому це не є чимось незвичайним.
За словами місцевих жителів, бобри в основному з'являються в сутінках і стають все більш поширеними. За словами експертів, після великої повені в 2013 році кількість бобрів навколо Дунаю значно зросла.
Нині в Угорщині навіть вирішили поставити знаки "Остерігайтесь бобрів під час купання!" в деяких місцях.
В Україні також подібний випадок стався минулого року на Житомирщині, де хворий на сказ бобер покусав жінку.
Експертиза підтвердила, що бобер був хворий на сказ. Звір зайшов на подвір'я за один кілометр від водойми, де мешкав. Коли дикі звірі з'являються у населеному пункті у світлу пору доби, то це перша ознака, що тварина хвора (як правило, це сказ). Через відсутність полювання зросла популяція бобра, і вони стали менше боятися людей.
Зафіксовані бобри ще кілька років тому у межах міста Мукачева на Латориці та в Ужгороді, під пішохідним мостом в річці Уж. Чіпати тварин не потрібно, але якщо вони поводять себе неприродньо - то краще триматися подалі під час перебування у водоймі або на березі.