Офіційний Київ готовий закріпити права мов національних меншин, але вважає, що питання про створення автономії «не стоїть на порядку денному».
Заступник глави МЗС України Наталія Галібаренко відкинула заклики прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана до утворення угорської автономії в Закарпатті і дала зрозуміти, що це може підірвати єдність країни.
В інтерв'ю угорській газеті Nepszabadsag, опублікованому у вівторок, 3 червня, заступник міністра закордонних справ України Наталія Галібаренко заявила, що мови національних меншин будуть використовуватися нарівні з українською у сфері освіти і офіційних документах в тих регіонах держави, де меншини становлять значну частину населення.
«Але питання про створення культурної автономії на національній основі не стоїть на порядку денному, - сказала вона. - Ми унітарна єдина держава, і нам потрібно дуже обережно ставитись до концепції автономії».
Коментуючи нещодавну заяву Віктора Орбана, Галібаренко додала, що партнери України повинні утримуватися від заяв, які тільки грають на руку Росії - таких як автономія та подвійне громадянство.
"Якщо є проблеми з питаннями про права меншин, вони повинні обговорюватися на двосторонніх форумах. Але слід бути обережними з висловами, аби захистити наші дружні відносини", - зауважила представниця МЗС України.
«Україна не може бути ні стабільною, ні демократичною державою, якщо не дасть своїм меншинам, включно з угорцями, те, що їм належить по праву. А саме - подвійне громадянство, колективні права і автономію», - заявив прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан у травні. Переобраний на черговий термін на парламентських виборах у квітні, він повторив заклик до утворення автономії для 200 тисяч етнічних угорців, що проживають на заході України, під час церемонії прийняття присяги в якості прем'єра Угорщини.