Лабораторія ветсанекспертизи "Зеленого ринку" м.Ужгород

8
0

перебралася в нове приміщення

Ринок — це місце, де ужгородці, мабуть, найчастіше роблять закупки. На критому ринку, що на площі Корятовича, і пишна зеленина,і соковиті помідори,й
інші продукти з підсобних господарств. Ми можемо купувати все це спокійно, бо за їхньою якістю стежить лабораторія, яка знаходиться тут же.
Понад два тижні тому державна лабораторія ветеринарної санітарної експертизи перебралася в нове приміщення на цьому ж ринку. Тут мають у розпорядженні чотири світлі й просторі кімнати: три — для роботи з окремими групами продуктів та оглядову залу. Для двох лікарів-ветеринарів день починається о 6.30 не тільки з проведення аналізів: вони повинні перевірити робочі місця продавців і переконатися в дотриманні санітарних норм. Щовечора зали ринку миють та чистять, а раз на 10 днів роблять санітарну обробку дезрозчином.
Як проводиться ветсанекспертиза продуктів харчування, ми поцікавилися у завідуючої лабораторією Галини ПРОКОП’ЯК.
— Уже так склалося роками, що кожен продавець має своє місце, знає розпорядок на ринку і сам приносить товар на анадіз. Продуктових груп є багато: це м`ясо та м`ясні вироби, ковбаси й копченості, молоко та молокопродукти, олія, мед, яйця, сипучі продукти (каші, крупи, перець мелений). Для експертизи кожної групи є відповідні реактиви — це спеціальні набори хімікатів, які виготовляються Дніпропетровською фабрикою хімреактивів. їх нам постачає обласна ветлабораторія. Наприклад, такий товар, як риба, на нашому ринку (всередині) не продається, однак ми повинні мати все для її перевірки. Це потрібно для нашої акредитації, тобто нам треба мати відповідні прилади та хімікати; знати, як має бути обладнане місце для продажу річкових або морських продуктів. Це що стосується хімічної експертизи. А ось щоб перевірити наявність нітратів у рослинній продукції, цитрусових та баштанних, ми застосовуємо такий прилад, як "Моріон". На вигляд він схожий на велику мобілку, але замість екрану має шкалу зі стрілкою. З протилежного боку від уявної антени висувається стержень. Ним ми проколюємо, наприклад, гарбуз або гранат, і стрілка починає рухатися. За показниками на шкалі, згідно з таблицею, робимо розрахунки, щоб отримати кінцевий результат. Якщо ж стрілка "зашкалює", не потрібна й таблиця: продукт одразу відправляємо в обласну ветлабора торію. Це чи не найретельніше обстеження, бо ж на ринку більшість товару із власних підсобних господарств, і ми не можемо бути впевненими, що господарі не піддають хімічній обробці ту ж зеленину або яблука чи груші. На щастя, цьогоріч, такого не траплялося. Незважаючи на спеку, не було також і сальмонели чи хлібної палички.
Галина Йосипівна поділилася з нами радісною новиною: незабаром їхня лабораторія отримає нові меблі, які замовлено за розмірами. Будуть навісні шафи й полиці, стелажі та спеціально обладнані столи. Хоча й зараз гріх нарікати, бо порівняно зі старим приміщенням тут чудові умови. Є і бойлер, що забезпечує гарячою водою, а це немаловажно, оскільки щодня доводиться працювати з м`ясом.
Окрім того, працівники матимуть нові стильні халати та іншу спеціальну форму. На завершення пані Галина висловила сподівання, що відбудеться реконструкція цілого ринку: заберуть ті прилавки, на яких м`ясо лежить просто на плитці, а натомість поставлять холодильники-вітрини. Це надасть робочим місцям не лише естетичного вигляду, а й гарантії збереження продуктів харчування і, звичайно ж, їх якості.

 

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також