Лідер угорських "Йоббік" відхрестився від акції "Самовизначення для Закарпаття"

13
7

Лідер угорських праворадикалів "Йоббік" Іштван Саваі повідомив, що демонстрація з гаслом "Самовизначення для Закарпаття", яка викликала бурхливу реакцію з боку МЗС України, не є ініціативою партії.

Саваі стверджує, що акція організована приватними особами. Про це він повідомив у коментарі виданню karpathir.com, яке близьке до партії Йоббік.

Зокрема, згідно з інформацією, організатором акції є виключно Лорант Гегедюш-молодший, реформатський священик. Слід зазначити, що у 2014 році Україна об'явила Іштвана Саваі та Лоранта Гегедюша персонами нон-грата за  підтримку анексії Криму.

Угорський священик справді стверджує, що не є членом "Йоббік", хоча і активно підтримує спільні акції. Зокрема брав участь у скандальному відкритті в Будапешті бюсту Міклошу Горті - регенту-правителю Угорщини в 1920-1944 роках. Нагадаємо, Горті був союзником Гітлера, і завдяки втручанню нацистської Німеччини Угорщина по Віденському арбитражу отримала в 1938 році частину Словаччини і Закарпаття.

Одночасно з відкриттям пам'ятника пройшов флеш-моб противників його встановлення. Учасники мали на своєму одязі жовті «зірки Давида» і тримали в руках зображення угорських художників, учених, спортсменів єврейського походження. Відкриття пам'ятника і церковна служба проходила під скандування демонстрантів «Фашистські вбивці!» і «Нацисти - додому!».

За свою політичну діяльність, що розпалює ворожнечу у суспільстві, Лоранта Гегедюша навіть хотіли відлучити від сану. За інформацією угорських ЗМІ 29 жовтня Гегедюш має намір взяти участь у відкритті чергового пам'ятника Горті у Словаччині на приватній території. Однак для цього ще мають отримати дозвіл місцевого муніципалітету.

Запаланована акція з гаслом "Самовизначення для Закарпаття" має відбутися сьогодні, 13 жовтня у Будапешті біля посольства України. У анонсі йдеться, що там протестуватимуть проти закону України "Про освіту" та висловлюватимуть своє невдоволення тим, що Україна позбавила права в'їзду на свою територію кільком членам партії "Йоббік".

Більше того, ці ж особи, депутат Європарламенту від Йоббік Крістіна Морваї, яку в анонсі акції називають незалежним євродепутатом, а також скандальновідомий юрист Томаш Гауді-Нодь, заявлені у анонсі акції як безпосередні учасники, які мають на цій акції виступити.

Крім того, саму акцію одним з перших проанонсувало партійне видання Йоббік Alfahir.

Коментарі

G
gumi

до Бачі не будем розбирати пункт 12 та доказувати чи є насправді те право, чи немає. По тій логічній причині, що навіть якщо немає права та нададуть, то не буде основою до відміни сьомої статті, а ще більше, шо воно відноситься не до нашої країни. Давайте до пункту 4. То ж ви знаків оклику поставили, дайте, будьте добрі, трактування, хоча б виділеного тексту

Б
Бачі

До gumi я вважаю, що перший принцип(пункт 4.) ПАРЄ, як кажуть по Фрейду, самі пояснили у пункті 12.

G
gumi

Бачі, а давайте той четвертий пункт по полочкам 4.1)знання офіційної[державної] мови будь-якої держави є чинником соціальної згуртованості та інтеграції, і держави мають право ЗАОХОЧУВАТИ вивчення офіційної[державної] мови і ПРОСИТИ, щоб державна мова була мовою навчання для всіх[!!!]

ДБ
До Бачи

Дякую, что хотя бы Вы полностью без лишних, порой заангажованых, коментариев написали здесь выдержки из резолюции ПАСЕ, косательно закона, который наделал столько шуму. Если бы наш президент до того, как подписывать Закон, распорядился отправить его на консультацию в Венецианскую комиссию, Украина бы так не опозорилась. Обидно, что наши властные "мужи" не думают о том, что творят...

Б
Бачі

текст ухваленої резолюції ПАРЄ: 11.У цьому відношенні трирічний перехідний період може виявитися закоротким. Тому Асамблея закликає українську владу також проявити гнучкість щодо тривалості процесу... 12. Асамблея усвідомлює, що україномовні меншини в сусідніх країнах не мають права на одномовну освіту рідними мовами...Тому Асамблея рекомендує владі сусідніх країн, які закликають до захисту своїх меншин, проявити готовність запропонувати українським громадам, які проживають в їхніх країнах, аналогічні угоди до тих, на яких вони наполягають для своїх меншин. 13.Асамблея рекомендує Україні вивчити передову практику в державах-членах Ради Європи в галузі викладання офіційних мов... 14. Асамблея приймає рішення відстежувати розвиток подій в Україні щодо захисту та сприяння регіональним мовам та мовам меншин. 15. Асамблея просить українську владу повною мірою виконати майбутні рекомендації й висновки Венеціанської комісії та відповідним чином змінити новий "Закон про освіту".

Б
Бачі

текст ухваленої резолюції ПАРЄ: 4.1)знання офіційної[державної] мови будь-якої держави є чинником соціальної згуртованості та інтеграції, і держави мають право заохочувати вивчення офіційної[державної] мови і просити, щоб державна мова була мовою навчання для всіх[!!!] 5. 2)...коли держави вживають заходів щодо заохочення офіційної мови, вони повинні йти пліч-о-пліч із заходами щодо захисту та просування мов національних меншин... 6.Третій принцип – це принцип недискримінації... 7. ... 8....нове законодавство, схоже, не забезпечує належного балансу між офіційною мовою та мовами національних меншин. 9. Зокрема, новий закон тягне за собою значне скорочення прав, раніше визнаних за "національними меншинами" щодо їхньої мови освіти... 10.При плануванні впровадження реформи необхідно забезпечити гнучкість, щоб уникнути поспішних змін...

Б
Бачі

текст ухваленої резолюції ПАРЄ: 1. Парламентська асамблея занепокоєна статтями "Закону про освіту"... 2. ...сусідні країни стверджували, що цей акт порушує права... Асамблея висловлює жаль...що не проводилося жодних консультацій з представниками національних меншин в Україні...Асамблея зазначає, що українська влада представила текст "Закону про освіту" Венеціанській комісії, щоб отримати висновок до кінця 2017 року; однак Асамблея невдоволена, що це було зроблено до ухвалення закону... 3.Асамблея... вважає, що важливо виконувати зобов'язання, засновані на Європейській конвенції про права людини (СЄД № 5), Рамковій конвенції про захист національних меншин (СЄД № 157) та Європейській хартії регіональних мов або мов меншин...зацікавлені сторони повинні дотримуватися трьох взаємопов'язаних принципів на шляху до більш узгоджених домовленостей:

Читайте також