Ужгородський лікар-терапевт 67-річний Михайло Лазорик довів, що молитва лікує. Експеримент над 15 пацієнтами проводив три роки.
Лазорик працює доцентом кафедри факультетської терапії Ужгородського університету. Досліджує кров із 1988-го. Відтоді запатентував 67 винаходів у сфері медицини.
— У кінці 1980-х я почав вивчати, як впливають на кров різні медикаменти та вирощені культури-бактерії, — розповідає Михайло Іванович. — А на початку 2000-х зацікавився, який вплив має молитва на хворого. Вирішив дослідити. Узяти участь в експерименті запропонував своїм пацієнтам. Багато людей відмовлялися. Одні соромилися, інші скептично ставилися до цього. 15 погодилися.
Дехто читав молитву сам, над іншими молилися друзі й родичі.
— Люди приходили до мене двічі-тричі на місяць. Перед експериментом я брав у них венозну та капілярну кров, досліджував її. Після цього читали молитви "Отче наш", "Вірую", "Богородице", "Помилуй мене, Боже", "Достойно єсть…". Священиків до дослідів не залучав. Після того я знову відбирав зразки крові на аналіз. Жодних медикаментів не використовував.
Лазорик довів, що після молитви якість крові покращується. Людина стає спокійніша та врівноваженіша.
— Над одним хворим молитви читали його родичі. Чоловік мав запальні процеси в кістках, що супроводжувалися гноїнням. Так після молитви якість крові покращилася у шість разів. Знизилися показники фагоцитозу. Лейкоцити стали менш агресивні. Внаслідок цього людина заспокоювалася, її самопочуття покращувалося. Колективна молитва дає більший ефект.
Михайло Іванович порівняв аналізи крові жінок та чоловіків. В останніх вони були кращі.
— Жінки емоційніше поставилися до цього завдання, тому їхні показники весь час коливалися.
Свій винахід Михайло Лазорик довів за допомогою результатів аналізів своїх пацієнтів і запатентував.