
Медики центру провели операцію 1-річній Софійці із Закарпаття із складним діагнозом – папіломатозом гортані. Таке захворювання зустрічається у 4-5 дітей зі 100 тисяч.
Отоларингологи центру дитячої медицини лікарні «Охматдит» у Львові повернули голос і відновили дихання 1-річній дівчинці із Закарпаття. Дитина мала складне захворювання – папіломатоз гортані. Софійка стала наймолодшим пацієнтом, якого оперували у медзакладі, – розповідають на сторінці центру.
Родина дівчинки родом із Закарпаття, проте зараз проживають у Будапешті. У 6-7 місяців у Софійки з’явилася охриплість голосу, шепотіння, утруднене дихання, що посилювалося під час сну, їжі та активності. За кілька місяців розвинулася дихальна недостатність.
В Угорщині місцеві лікарі не змогли допомогти маляті, аргументуючи це тим, що Софія ще занадто мала для ендоскопічного обстеження та імовірної операції.

До медиків у Львові сімʼю направили лікарі з Ужгорода. Лікарі центру дитячої медицини провели детальну діагностику та виявили у дівчинки рідкісне захворювання - папіломатоз гортані. Це стан, що потребує складного хірургічного втручання. Тільки операція могла допомогти дитині.
Папіломатоз гортані – це захворювання, при якому в гортані з’являються численні невеликі доброякісні пухлини – папіломи. Вони спричиняють охриплість голосу, утруднене дихання, хрипи, а в складних випадках можуть навіть блокувати дихальні шляхи та загрожувати життю. Без лікування папіломи можуть швидко розростатися та значно ускладнювати дихання дитини.
Це захворювання зустрічається приблизно у 4-5 дітей на 100 000. Воно вважається рідкісним, проте може мати серйозні наслідки для дитини, якщо не розпочати вчасне лікування.

«Папіломи закривали просвіт гортані більш як на 90%. Якщо б не термінова операція, то небезпечні події могли б розвинутися стрімко і в будь-який момент», - розповів керівник Клініки дитячої оториноларингології Федір Юрочко.
Лікарі провели успішну операцію дівчинці. Зараз Софійка знову може вільно дихати, її голос відновився.
Фото: центр дитячої медицини лікарні "Охматдит".