Лікарі «Охматдиту» врятували життя 9-річної дівчинки із Закарпаття, яка постраждала в ДТП

1132

Після ДТП, через тривале лікування, у нирці дитини утворився камінь, який становив загрозу для життя. Він заблокував сечовід, через що в організмі почалися септичні процеси, а температура сягала 40 градусів.

Урологи Центру дитячої медицини лікарні «Охматдит» у Львові успішно прооперували 9-річну дівчинку із Закарпаття, яка мала камінь у нирці через тривале лікування складного перелому тазу після ДТП.

Більше року тому 9-річна Вероніка постраждала у моторошній аварії. Тоді внаслідок наїзду автомобіля на зупинку громадського транспорту дівчинка отримала складний перелом тазу. Протягом 6–7 місяців дівчинка перебувала у місцевій лікарні задля зростання кісток.

«Це дуже складний випадок! Внаслідок травми та тривалого перебування на ліжку у дівчинки наступили порушення обміну кальцію та утворився камінець у нирці. Через особливості розташування кісток після перелому, сечовід був затиснутий, що спричинило неможливість відходження камінця розміром 6–7 мм. Камінець, який утворився через нефрокальциноз, заблокував сечовід, що призвело до серйозних ускладнень. Нирка перестала працювати, сеча не відходила, почалися септичні процеси, а температура сягала 40 градусів», - розповів уролог Центру Ігор Гримак.

Медики лікарні виконали два ендоскопічні оперативні втручання.

«Ми порадилися і вирішили ендоскопічно, за допомогою петлі, зрушити камінець з місця та встановити сечовідний катетер до нирки. Це було необхідно, щоб розвантажити нирку і відновити відтік сечі. Запальний процес вдалося приглушити. Далі ми спостерігали за станом дівчинки за допомогою УЗД. Під час другого оперативного втручання провели цистоуретероскопію, тобто ендоскопічний огляд сечового міхура і сечовода. Камінь більше не виявлено. Якби ми не розблокували нирку, вона могла б повністю втратити функцію через ускладнення. У дівчинки вже була синьогнійна паличка, яка практично не чутлива до більшості антибіотиків,»- додав уролог Ігор Гримак.

Після операції дівчинка пройшла ще консервативну літолітичну терапію для розчинення солей.

«Ми вже не знали, до кого звернутися. Лікарі у нашій області казали, що є летальна загроза, і нічого доброго не прогнозували. У дитини були сильні болі та температура. Вона вже перестала їсти і пити. Сусіди, які лікувалися у вашому Центрі, дали нам контакти. Ми одразу звернулися до лікарів. Приїхали на консультацію та почали лікування»- розповів дідусь дівчинки.

У подальшому дівчинка перебуватиме під спостереженням медиків.

Фото з сторінки Центру дитячої медицини. Лікарня «Охматдит».

Коментарі

Читайте також