А ще – не переїдати і не перепивати.
Лікар-методист Закарпатського обласного Центру здоров'я Тетяна Маркович радить: « Кожна людина, яка слідкує за здоров’ям, має пам’ятати про негативний вплив вживання їжі опісля 18 години. Тому головне у новорічну ніч не навантажувати організм їжею. Тим, хто має проблеми зі здоров’ям, слід пам’ятати про хронічні захворювання, тому треба детальніше поставитися до планування меню, вживаючи страви не змішувати різні білки».
Почати трапезу рекомендують з салатів, за годинку – вжити невелику кількість м'ясного чи рибки. Час від часу добре їсти ананас, цей фрукт покращує обмін речовин.
« Перед вживанням алкоголю треба з’їсти щось жирне – шматочок сала чи хліб з маслом. Дуже важливо вибирати найбезпечніший алкогольний напій, перевірений і марочний. Не варто заощаджувати на алкоголі, аби не придбати «сурогат», але головне - не пити зайвого» - радить пані Маркович.
Також не завадить протягом бенкету робити перерву між прийом страв близько години. З десертів краще обрати фруктовий салат.
Дієтологи ж радять покласти на стіл більше овочів, а м’ясні страви відкласти. В «Олів’є» замість класичної вареної ковбаси додати куряче філе, а салати заправляти не «Провансалем» а оливковою олією.
Важлива порада – придбати 30-31 грудня на молочних відділах магазинів сироватку, яку неодмінно прийняти наступного дня. Вона має нейтралізуючу дію, полегшує стан печінки, знімає інтоксикацію.