професор Русин радить обов’язково обстежуватися
Закарпаття має найкращі в Україні показники за кількістю ракових захворювань, у тому числі щодо раку кишківника. Однак це не означає, що проблемою можна нехтувати. Адже в Україні й Росії набагато гірша ситуація з цим захворюванням ніж у європейських державах, не кажучи вже про Японію та Південну Корею, де люди найменше у світі страждають через пухлини кишківника. Українські хірурги обговорили цю проблему на засіданні в Ужгороді минулого тижня.
Чергове планове засідання Асоціації хірургів України спільно з Асоціацією анестезіологів області відбулося на базі обласної клінічної лікарні. Василь Русин, завідувач кафедри хірургічних хвороб УжНУ й голова Асоціації хірургів Закарпаття розповів, що на засідання приїхало понад півтори сотні лікарів. Мета конференції – покращення якості надання допомоги населенню як Закарпаття, так і України загалом. Такі зустрічі хірургів відбуваються постійно відтоді, як 25 років тому була створена Асоціація хірургів України.
«Сьогодні в нас є й гості з Києва, які виступатимуть класично й говоритимуть про медичні новації, які вони використовують у себе в центрі, та лікарі, які приїхали з області, люди, котрі щодня стикаються з цією проблемою й надають допомогу хворим. Головні питання, що розглядаються на засіданні – хірургічне й медикаментозне лікування обструктивного раку товстої кишки. Проблема це дуже складна, бо, по-перше, рак сам по собі – грізне захворювання, а по-друге, з ним набагато важче боротися, коли його ускладнює кишкова непрохідність. Це ускладнення можна усунути тільки хірургічним шляхом», – пояснив професор Русин.
Наших медиків тішить той факт, що з усіх областей України Закарпаття має найкращі показники за раковими захворюваннями. Василь Русин каже, що це зумовлено не лише тим, що люди менше хворіють, а й із тим, що на Закарпатті кваліфіковані хірурги й у районах, і в обласному центрі. Вони виконують операції, щоб не тільки врятувати пацієнта, а й полегшити йому життя. Загалом наші лікарі намагатимуться наближатися до цифр і стандартів, які регламентують і засвідчують їм Європейське товариство хірургів та Європейське товариство онкологів.
На запитання журналістів, чи можна дати якісь рекомендації щодо профілактики раку кишківника, голова Асоціації хірургів Закарпаття відповів заперечно. Проте наголосив, що люди, які страждають на закрепи й користуються послаблювальними засобами, обов’язково мають проходити контроль у спеціалізованих колопроктологічних відділеннях, щоб у разі чого діагностувати наявність пухлини, доки та себе ще не проявила. Наразі такі відділення є лише при обласних клінічних закладах.